$
בארץ

המועצה הארצית לתכנון ובנייה הקפיאה את האישור להרחבת בתי הזיקוק בחיפה

מדובר בתוכנית להוספת שטחים חדשים שאמורים היו לשמש את בז"ן להקמת תחנת כוח כמו גם לשחלוף תשתיות הולכה ישנות חלקן מימי המנדט הבריטי. ראש העיר יונה יהב: "לא נסכים להרחבת בז"ן ולו במטר אחד נוסף"

ליאור גוטמן 14:5607.02.17
המועצה הארצית לתכנון ובנייה הקפיאה את האישור להרחבת בתי הזיקוק בחיפה. מדובר בתוכנית להוספת שטחים חדשים לבתי הזיקוק שאמורים היו לשמש אותם להקמת תחנת כוח כמו גם לשחלוף תשתיות הולכה ישנות חלקן מימי המנדט הבריטי.

 

בדיון שהתקיים היום במועצה הארצית בנושא זה התקבלה עמדת ראש עיריית חיפה יונה יהב לפיה אין לאשר את המהלך, כאשר חלק מההתנגדויות נתלו באירוע השריפה

שאירע שם רק בסוף 2016.

 

נושא הרחבת מתחם בתי הזיקוק נידון בערכאות השונות כבר ארבע שנים ויותר. בהחלטת הוועדה מהבוקר נאמר בין השאר ש"לאחר ששמעה המועצה את עדכון היו"ר ולאחר שקיימה דיון בנתונים אלו, החליטה שיש מקום לבחון מחדש את הכרעת ועדת המשנה לעררים בתוכנית מתחם בז"ן. המועצה סבורה, שיש לנושא ההפרות החוזרות לכאורה, כדי להוות ידיעות משמעותיות חדשות, שיש בהן להשליך ולהשפיע על תוכנית שמציעה הסדרה של הפעילות במתחם בזן. לפיכך, מחליטה המועצה שיש להזמין את הצדדים לערר בדיון בפני מליאת המועצה הארצית, על מנת שתדון ותכריע בערר בדיון נוסף. לאור הנתונים החדשים שהוצגו בפניה תישקל השלכותיהן על התכנית כפי שאושרה ע"י ועדת המשנה לעררים".

 

בתי הזיקוק בתי הזיקוק צילום: אלעד גרשגורן

 

ראש העיר יונה יהב בירך על החלטת הוועדה ואמר: "אני מודה לאביגדור יצחקי על ההיענות לבקשתנו. נמשיך להיאבק בתקיפות ובנחישות כנגד כל פעולה אשר תפגע באיכות חייהם של תושבי מטרופולין חיפה. לא נסכים להרחבת בז"ן ולו במטר אחד נוסף"

 

מבז"ן מסרו בתגובה ש"תוכנית התב"ע להסדרת מתחם בז"ן עברה את כל ההליכים התכנוניים הקבועים בחוק והתקבלה פה אחד בוועדת העררים. להערכת החברה לא נוסף כל מידע מהותי חדש ועל-כן, בהתאם לחוות הדעת של היועץ המשפטי לממשלה, לא התקיימו הנסיבות המאוד חריגות המאפשרות לקיים דיון נוסף במועצה הארצית. התב"ע מאזנת בין האינטרסים של התעשייה, הציבור והסביבה ועיכובה החוזר ונשנה מונע קידום פרוייקטים שהם לטובת כלכלת המדינה ואיכות הסביבה. קבוצת בז"ן תנקוט בעניין בכל האמצעים העומדים לרשותה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x