$
בארץ

ניסנקורן יכול לנשום לרווחה? ביה"ד הכריז על ההסתדרות כארגון היציג בנמל אשדוד

עבור יו"ר ההסתדרות, מדובר בבשורות טובות לקראת ההתמודדות שלו מול שלי יחימוביץ'. ניסנקורן אמר ל"כלכליסט": "אחרי ששמעו אותי, אין תרחיש בו יתנו את הנציגות למישהו אחר"

ליאור גוטמן 14:3807.02.17
בית הדין הארצי לעבודה, בראשות הנשיא יגאל פליטמן, הכריז לפני שעה קלה (ג') שעד להודעה חדשה, ההסתדרות הכללית בראשות היו"ר אבי ניסנקורן הוא ארגון העובדים היציג בנמל אשדוד. עבור ניסנקורן מדובר בבשורות טובות לקראת ההתמודדות שלו מול שלי יחימוביץ'. בשיחה עם ניסנקורן הוא אמר ל"כלכליסט" ש"בית הדין קבע שנשארת היציגות שלי וקבע פרוצדורה לשמוע את התיק בחודש וחצי הקרובים, אבל עד להודעה חדשה ההסתדרות היא ארגון העובדים היציג בנמל. אחרי ששמעו אותי, אין תרחיש בו יתנו את הנציגות למישהו אחר".
נמל אשדוד נמל אשדוד צילום: גדי קבלו

 

מנגד, בהסתדרות הלאומית טוענים שפסיקת השופט אינה סופית ובכל מקרה היא תתברר בשבועות הקרובים. בשיחה עם "כלכליסט" אומר מנהל המחלקה המשפטית עו"ד רן קונפינו שמה שבית הדין בסך הכל אמר הוא שלהסתדרות עומדת חזקת הייציגות ולו לא. "הדיון בנושא רחוק מלהסתיים והוא יימשך בשבועות הקרובים. הוא הזכיר שניסנקורן ביקש את צו מניעה ולא קיבל, וביקש הקדמת דיון ולא קיבל. "אנחנו אמרנו בדיון שאנחנו מוכנים ללכת לבחירות, אבל ההסתדרות הכללית מסרבת, וזהו מוטיב שעובר כחוט השני גם בתחום זה וגם בהתנהלות ניסנקורן מול המועמדת החדשה שלו שלי יחימוביץ'", אמר.

 

בשבועות האחרונים סוערות הרוחות בנמל בשעה ששמונה ראשי וועדים התפטרו במפתיע לאחר טענות קשות נגד טיפולו של ניסנקורן בתנאי העבודה שם. הטענות החלו לצוץ לפני כתשעה חודשים, אז חתמו הנהלת הנמל, ההסתדרות ומשרדי האוצר והתחבורה על הסכם מסגרת שיבטיח את תנאי העבודה של הפועלים שם.

 

ברבות הימים התברר שמדובר בהסכם מסגרת שרחוק מלהיות מושלם, בוודאי כשידוע שבעוד כשלוש שנים ייפתח באשדוד נמל חדש ופרטי שעלול לגזול מהנמל הקיים את רב עבודתו. הבעיות העיקריות שהתגלו הן היעדר ביטחון תעסוקתי לעובדי דור ב' וג', כמו גם השאלה למי הבעלות על שני הרציפים החדשים שייפתחו (רציפים 24 ו-25) - למפעיל פרטי או לנמל עצמו. מאז הצדדים (הסתדרות עובדים והנהלה) במו"מ למצוא פתרון ועד היום לא נרשמה פריצת דרך.

 

בכעסם על ניסנקורן, החלו העובדים לפקוד מאות עובדים להסתדרות הלאומית, מה שהוביל את ניסנקורן לפנות לבית הדין הארצי בבקשה להכריע שהוא הארגון היציג שם

 

ח"כ שלי יחימוביץ', שתתמודד על ראשות ההסתדרות, אמרה בתגובה להחלטה להשאיר לפי שעה את עובדי נמל אשדוד בהסתדרות: "טוב שהעובדים נשארים בהסתדרות אבל מצער ומכאיב שהדבר נעשה בדרכי כפייה ואחרי שהם הובאו לסף ייאוש. עובדי דור ב' בנמל הוזנחו והופקרו וביטחונם התעסוקתי נפגע. באופן נרחב עובדי דור ב' (ולפעמים גם ג' וד') במקומות עבודה רבים הפכו גם לאנשים סוג ב' וזהו דור אבוד ונטוש שהטיפול בו מהווה יעד חשוב של ההסתדרות. אני מפצירה בעובדי דור ב בכל מקומות העבודה לא לעזוב ולהמתין לפחות עד ההכרעה בבחירות להסתדרות״.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x