$
בארץ

ערוץ 10: המבקר מצא כי ב-45% מנסיעות נתניהו כשר אוצר היה מימון כפול

לפי הדיווח, שפירא העביר את המידע ליועמ"ש דאז יהודה וינשטיין - כדי שיפתח בחקירה פלילית; נתניהו: "לא היה שום מימון כפול ובגלל זה נסגר התיק"

שחר אילן 21:2106.02.17

מבקר המדינה יוסף שפירא העביר ליועץ המשפטי לממשלה לשעבר עו"ד יהודה וינשטיין מידע שלפיו ב-45% מהנסיעות של בנימין נתניהו כשר אוצר היה מימון כפול של הוצאות הנסיעה. כלומר, משרד האוצר מימן את הנסיעה, ובמקביל היא מומנה גם על ידי גורמים זרים. כך פרסם היום רביב דרוקר בערוץ 10. המידע הועבר במטרה שהיועץ המשפטי יפתח בחקירה פלילית.

 

עוד מצא מבקר המדינה כי ב-100% מהנסיעות של נתניהו כשר אוצר נמצאו ליקויים בתחום המימון בדמות יצירת עודפים של כסף, שהועבר למימון חלקים אחרים בנסיעה. העודפים נוצרו בשל השתתפות חלקית במימון של המארחים.

  

היועץ הנוכחי עו"ד אביחי מנדלבליט אישר לפני כמה שבועות כי הוא סוגר את תיק ביביטורס, כנראה בעקבות התיישנות. גורם בכיר במערכת החוק אכיפת אמר לערוץ 10 כי "העובדה שהתיק נסגר לא צריכה להתפרש בשום פנים ואופן כאמירה שהדברים היו תקינים. רחוק מכך. נמצאו הרבה בעיות, בלשון המעטה".

 

בנימין נתניהו בנימין נתניהו צילום: אוהד צויגנברג

 

ויינשטיין לא פתח בחקירה בנושא גם במרץ 2011, כאשר ערוץ 10 חשף את החשד למימון כפול בשתי נסיעות.

 

משרד המשפטים מסר בתגובה: "בעקבות מידע נוסף שהתקבל בעניין זה נחקרו מעורבים בארגון טיסותיו של ראש הממשלה ונבחנו מסמכים רבים מהתקופה הרלוונטית. גם ממצאי הבדיקה הנוכחית והראיות החדשות שנאספו במסגרתה בעקבות המידע הנוסף, לא הצדיקו מעבר לחקירה בהקשר זה".

 

מטעמו של ראש הממשלה נמסר בתגובה: "לא היה שום מימון כפול ובגלל זה נסגר התיק. זהו ניסיון נואש ופסול של דרוקר לחדש את התיק".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x