$
בארץ

אל על: הטייסים ממשיכים בשיבושים למרות פסיקת בית הדין - שתי טיסות נוספות בוטלו

מוקדם יותר אסר בית הדין לעבודה על הטייסים להמשיך ולשבש טיסות - ומתח ביקורת חריפה עליהם ועל ההנהלה: "התנהלות הצדדים מעוררת קושי רב"

תומר הדר 20:1506.02.17

אל על הודיעה הערב כי נאלצה לבטל שתי טיסות נוספות - להונג קונג ולבייג'ין - עקב הימנעות צוותים מהתייצבות לטיסות. זאת למרות פסיקת בית הדין לעבודה מהיום, לפיה נאסר על טייסי אל על להמשיך ולשבש טיסות.

 

בהחלטת בית הדין מהיום נכתב בין השאר: "בדיון שהתקיים לפנות בוקר, ניסינו לשכנע את הצדדים להסכים על מתווה של ניהול מו"מ בחסות בית הדין... המבקשת (אל על) הסכימה להצעת בית הדין ואולם למרבה הצער המשיבים (הקברניטים ניר צוק, ניר ראובני, איתן מנור ורן אלקבץ וקצין ראשון ערן פורת) טענו בפנינו כי לא יוכלו להסכים להצעה. הקברניט ניר צוק הודיע: 'הגענו למצב שגם אני לא מצליח לשלוט במצב'. הקברניט ניר ראובני מצא להוסיף ולהבהיר כי 'החוק אוסר על טייסים לטוס בלחץ נפשי'.

 

עוד קבע בית הדין כי "אנו מתרשמים כי התנהלות שני הצדדים מאז מתן פסק דינו של בית הדין הארצי לעבודה (ב-9.11.16, שהורה לצדדים לנהל מו"מ, ת"ה) מעוררת קושי רב. נדמה כי מהלכיה החד צדדים של הנהלת אל על, דחפו את עובדיה להתנהלות שאיננה תקינה כשלעצמה, כאשר שני הצדדים בחרו להתנהל בכוחנות, שבה משולבת מידה לא מבוטלת של אדישות לנזק הרב שמשלם הציבור".

 

הטייסים מוחים על היחס לחבריהם שעברו את גיל 65. מאז 2014 נאסר על בני 65 ומעלה להטיס מטוס - בהתאם לתקנות בינלאומיות לכן, אל על מעסיקה טייסים אלה - כ-40 במספר - בעבודות הדרכה, בשכר נמוך בהרבה. בימים האחרונים בוטלו כחמש טיסות.

 
אל על אל על צילום: אל על

 

הטייסים מוחים על היחס לחבריהם שעברו את גיל 65. מאז 2014 נאסר על בני 65 ומעלה להטיס מטוס - בהתאם לתקנות בינלאומיות לכן, אל על מעסיקה טייסים אלה - כ-40 במספר - בעבודות הדרכה, בשכר נמוך בהרבה. 

 

תגובת ועד טייסי אל על: "פעלנו על פי החלטת בית הדין ופנינו לכל הטייסים בהתאם להחלטתו. אין לנו ספק שלטייסים שלא יכלו להתנדב לטוס היום לטיסות נוספות ובהתראה קצרה יש סיבה אישית טובה. צר לנו שניהול החברה ממשיך להתבטא רק בהשמצת העובדים ועל חשבון הנוסעים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x