שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

התנגדות הח"כים לרפורמה לצמצום החקיקה הפרטית מתרחבת: "שיפזרו את הכנסת"

יו"ר ועדת הכספים משה גפני ויו"ר ועדת הכנסת קיש תקפו בחריפות את הרפורמה שמקדמים השרים איילת שקד ויריב לוין וקראו לכינוס חירום בנושא היום בצהריים

שחר אילן 12:0006.02.17

התנגדות חריפה של בכירי הכנסת לרפורמת שקד-לוין לקיצוץ החקיקה הפרטית. יו"ר ועדת הכספים משה גפני מיהדות התורה הודיע: "אני מתנגד להצעה מכל וכל. החקיקה הפרטית זה כלי המרכזי שיש לחברי הכנסת". יו"ר ועדת הכנסת יואב קיש מהליכוד אמר ש"אם רוצים רק חקיקה ממשלתית שיפזרו את הכנסת". קיש כינס דיון חרום של ועדת הכנסת היום ב-12:00 בבוקר לדיון בהצעת הרפורמה.

 

שרת המשפטים, איילת שקד מהבית היהודי ושר התיירות, יריב לוין מהליכוד, הודיעו אתמול שהם יוזמים בתמיכת יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין מהליכוד רפורמה לצמצום החקיקה הפרטית בכנסת והגברת יכולת הפיקוח שלה. בין הסעיפים המרכזיים ברפורמה: ח"כים יוכלו להגיש רק 4-5 הצעות חוק פרטיות בשנה. בתחום חיזוק הפיקוח, ועדות הכנסת יערכו שימועים לעובדי מדינה בכירים שממנה הממשלה.

 

אתמול כבר הודיעו יו"ר הקואליציה דוד ביטן מהליכוד ומרכזת האופוזיציה מרב מיכאלי מהמחנה הציוני על התנגדותם להצעה. יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן הודיע בכנס לימוד בלונדון: "אהיה נגד ההצעה כי היא אינה מידתית ופוגעת יתר על המידה בזכויות חברי הכנסת. הצעתי בעבר לשלושת היוזמים הצעה מאוזנת. לדוגמא: אנחנו רוצים לבטל את הקריאות הטרומיות (שנהוגות רק בהצעות חוק פרטיות. ש"א), אבל את זה יריב ושקד שכחו. הם הגישו הצעה שרק מגבילה".

 

יו"ר סיעת המחנה הציוני ומרכזת האופוזיציה ח"כ מרב מיכאלי אמרה ש"צמצום מכסת הצעות חוק הפרטיות היא סתימת פיות של ממש לכנסת בכלל ולאופוזיציה בפרט. צר לי שיו"ר הכנסת נותן יד למהלך כזה שנעשה באופן חד צדדי ע"י הממשלה, בלי נציגי האופוזיציה". לדבריה, "הממשלה שרומסת את היועץ המשפטי לממשלה ואת החוק הישראלי, מנסה עכשיו לרמוס את הכנסת".

 

ח"כ יואב קיש. "אם רוצים רק חקיקה ממשלתית שיפזרו את הכנסת" ח"כ יואב קיש. "אם רוצים רק חקיקה ממשלתית שיפזרו את הכנסת" צילום: אלעד זמיר

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x