$
בארץ

אלון חסן בעד יחימוביץ', יתר הוועדים עם ניסנקורן

יו"ר ועד הנמל המיתולוגי: "אני חושב ששלי יחימוביץ מתאימה 1,000 מונים יותר מאבי ניסנקורן החלש, הרופס והאנמי"

ליאור גוטמן 08:0506.02.17
החלטתה של שלי יחימוביץ' להתמודד על רשות ההסתדרות מול היו"ר המכהן אבי ניסנקורן התקבלה ברגשות מעורבים בנמל אשדוד. בימים אלה מתקיים קרב על ייצוג העובדים בנמל, כאשר עובדים שמרדו בהסתדרות של ניסנקורן הצטרפו להסתדרות הלאומית. ההסתדרות הלאומית טוענת כי הצליחה להחתים מאות עובדים על הצטרפות ולכן היא הגוף היציג בנמל, אך ניסנקורן כבר פנה לבית הדין הארצי לעבודה בבקשה שיפסלו את ההתפקדות שם. אך האם הצטרפותה של יחימוביץ' למרוץ מוציאה את העוקץ מההתמרדות נגד ההסתדרות של ניסנקורן? לפי אחד מראשי המורדים בנמל, "זה יכול לשנות את המצב כי היא טורפת לנו את כל הקלפים: פתאום אין רק אבי או הלאומית - אלא אבי, שלי והלאומית".

הרומן של יחימוביץ' עם נמל אשדוד לא החל אתמול, ויו"ר הוועד המיתולוגי אלון חסן סיפר בעבר איך יחימוביץ' ניהלה מולו קשרים חבריים כדי שיעזור לה לכאורה בבחירות לעבודה. לאחר שהתפוצצו פרשות הנמל, יחימוביץ' ניערה עצמה ממנו וקראה לו להתפטר, מה שהוביל את חסן לפקוד מאות אנשים בנמל למפלגת העבודה רק כדי להדיח אותה.

 

אלון חסן אלון חסן צילום: עמית שעל

 

אך למרות כל המשקעים, אתמול הביע חסן תמיכה ביחימוביץ'. "אני רוצה לברך את שלי יחימוביץ' שהחליטה באומץ רב להתמודד לתפקיד יו"ר ההסתדרות", כתב חסן בעמוד הפייסבוק שלו. "למרות האמירות ההדדיות ביני לבין שלי יחימוביץ' בעבר, אני סולח לה ומאמין שבסוף היא תיווכח שהיא טעתה לגבי. אני חושב ששלי יחימוביץ מתאימה 1,000 מונים יותר מאבי ניסנקורן החלש, הרופס והאנמי".

 

"מעשים ולא ערבובים"

 

בינתיים, בוועדים גדולים אחרים בחברות ממשלתיות, מעמדו של ניסנקורן די איתן. מבחינת רכבת ישראל, על 3,300 עובדיה, הבחירות להסתדרות יש רק כתובת אחת והיא אבני ניסנקורן. "אני תומך בניסנקורן וחבל על הזמן כי זה הבנאדם היחיד שיכול לעשות את העבודה", אמר ל"כלכליסט" יו"ר הוועד ניקה שמחוביץ׳. "תספר לי מה יחימוביץ' עשתה, כי אני לא יודע מה היא עשתה. נכון — היא הייתה חברת כנסת אבל אני הולך עם אנשים של מעשים ולא עם אנשים שמערבבים".

 

גם בוועד חברת החשמל בטוחים בניסנקורן. "אני כבר אמרתי שהאדם הכי ראוי לתפקיד יו"ר ההסתדרות הוא אבי ניסנקורן ואני אתמוך בו", אמר יו"ר הוועד דוד (מיקו) צרפתי. "מניסיון אני יודע כי ניסנקורן הוא האיש שצריך להנהיג את ההסתדרות ולהמשיך ולהוביל את הוועדים בפני האתגרים הלא פשוטים העומדים בפניהם". למזלו של ניסנקורן, הבחירות למזכירות ועד חברת החשמל יתקיימו רק בקיץ, ונראה שהיכולת לשנות את תמונת המצב שם פחות ריאלית.

 

מחוייבים לניסנקורן

 

גם בנמל חיפה העניינים נוטים לטובתו של ניסנקורן. בנמל מועסקים כאלף איש ומעל ראשם איום גדול בדמות נמל חדש ופרטי שיתחיל לפעול כבר בתחילת העשור הבא. רק ביום חמישי האחרון, עם חתימה על הסכם קיבוצי חדש, הודה מזכיר ועד עובדי סקטור ציוד בנמל חיפה גיא עודי לניסנקורן ואמר: "אני רוצה להודות לכל מי שעזר לנו להגיע לרגע שבו אפשר לברך על המוגמר, בראשם יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן". חברת נתיבי גז, שאחראית על פיתוח והזרמת הגז במערכת הפנים ארצית הלאומית, נשארת גם היא לעת עתה עם ניסנקורן. בחברה סרבו להתייחס רשמית, אבל בשיחה עם אחד מחברי הוועד הוא טוען כי בינתיים אף אחד לא עובר ליחימוביץ'. יו"ר הוועד בנתיבי ישראל איריס פוקס סיפרה אתמול גם היא כי היא תומכת בניסנקורן. "אנחנו תומכים באני ניסנקורן", אמרה. "יש לנו הרבה אמונה באבי ובדרך שלו והוא לא אכזב אותנו בעבר ואני מאמינה שהוא לא יאכזב אותנו בעתיד".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x