$
בארץ

ניסנקורן: "ההסתדרות לא מעניינת את כבל"; יחימוביץ': "אין שום דיל"

הקרב על ראשות ההסתדרות מתחמם: אחרי הודעתה של יחימוביץ' הבוקר כי תתמודד על ראשות ההסתדרות והישיבה הסוערת בבית נבחרי ההסתדרות שבמהלכה תקף כבל את יו"ר סיעתו איציק יואל - התייחסו הערב ניסנקורן ויחימוביץ' לסוגייה

אסנת ניר 20:2205.02.17

המתח סביב הבחירות לראשות ההסתדרות גובר, כשגם יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן וגם חברת הכנסת שלי יחימוביץ' (המחנה הציוני), שהודיעה כי תתמודד על ראשות ההסתדרות, התייחסו לנושא בערוץ 2.

 

 

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן אמר הערב על איתן כבל: "הוא בא אלי אין סוף פעמים וביקש שאכניס את הבית החברתי לקואליציה. הבן אדם ישב אצלי בחדר לפני עשרה ימים ואמר 'תרשום לפניך, אני אקיים הסכם קואליציוני'. יש פה דיל, קומבינה פוליטית שלא קשורה להסתדרות. ההסתדרות לא מעניינת את איתן כבל, פעם ראשונה שהוא מבקר בבית ההסתדרות בחמש שנים. בן אדם שמשקר לסיעה שלו, ליו"ר הסתדרות, לציבור - הוא לא ראוי".

 

"שלי רוצה להתמודד - זו זכותה ואני ממש לא מוטרד מההתמודדות הזו", המשיך ניסנקורן. "פרק מבית הקלפים זה פרק שהם בונים. היא מתלבטת כבר חודשים. כאיש הסתדרות אותי זה מעליב שמישהו רואה את ההסתדרות כברירת מחדל. אני לא אוהב את זה ונראה את התוצאות בקלפי. היא יכלה להגיש מועמדות, להביא 5,000 חתימות ולרוץ בסיעה חדשה, היא לא רצתה להתאמץ.

 

"אני לא חושש מהתמודדות", הוסיף ניסנקורן. "יחימוביץ' רדפה אחרי כץ חודשים, היא באה בטענות שתע"א איתי? אני יו"ר ההסתדרות החברתי הראשון שהעלה את השכר הריאלי, שדאג לעובדי קבלן. ההבדל הוא שאני עושה והיא מדברת".

 

יו"ר ועדת הכלכלה, חבר הכנסת איתן כבל, הגיב לדבריו של ניסנקורן: "איני מכחיש שתמכתי בעבר בניסנקורן ואף במשך תקופה ארוכה מאוד הייתי חוד החנית שלו בכנסת. לאחרונה נוכחתי שעופר עיני הוא עדיין השליט של ההסתדרות ולכן סברתי שיש לעשות מעשה כדי לשנות את המצב. כל עוד לא היה מועמד הוא היה ברירת המחדל אך מהרגע שישנו מועמד נוסף אנו חייבים ללכת לבחירות. אין מצב שלא יהיו בחירות לראשות ההסתדרות במשך שמונה שנים וימנעו מחצי מליון עובדים לקבוע מי ינהיג אותם".

 

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן צילום: אוהד צויגנברג

 

שלי יחימוביץ' אמרה הערב בערוץ 2 בנוגע לשינוי שעבר כבל ביחס אליה: "אנחנו הולכים ביחד ואין שום דיל, לא התחייבתי לתמוך בו. תמיד הערכתי את כבל, אני חושבת שיש לו רקע של רצון שתהיה דמוקרטיה בהסתדרות", אמרה יחימוביץ' והוסיפה: "הטיפול בפערים בין עוני לאושר הוא הסיבה שנכנסתי לפוליטיקה, חוקקתי מעל 50 חוקים לטובת העובדים. הציבור יחליט אבל ההבדל ביני לבין ניסנקורן הוא שאני יכולה להצעיד את הארגון הזה לראש חץ", אמרה.

 

בתשובה לשאלה האם בעקבות הפסדים קודמים ובחירתה בהסתדרות כאלטרנטיבה השיבה כי: "ההסתדרות בעיניי היא לא זרם צדדי אלא סוגיה לאומית. על זה אני נלחמת. בצומת הפוליטי הזה הבחירה להתמודדות בהסתדרות היא סופר נקייה". שלי השיבה כי יכול להיות שכבר לא תהיה ראשת ממשלה, אבל הבחירה בהסתדרות היא עוצמתית וחשובה. יחימוביץ' הוסיפה, כי לא יתכן שבגוף גדול כזה לא יהיה בחירות. ניסנקורן, לדבריה, צריך לשאוף את כוחו מהציבור וכי לא יהיו שוב חמש שנים ללא בחירות.

 

ח"כ שלי יחימוביץ' ח"כ שלי יחימוביץ' צילום: עמית שאבי

 

כזכור, מוקדם יותר היום, תקף חבר הכנסת איתן כבל את יו"ר סיעתו, איציק יואל, במהלך ישיבה בבית נבחרי ההסתדרות שבה הודיעו הסיעות על תמיכתן ביו"ר הנוכחי, אבי ניסנקורן, וסיעתו "עוגן": "אתה שקרן! זה לא שלך!", קרא כבל.

 

כבל הגיע לישיבה במטרה להדיח את יואל מראשות סיעת "הבית החברתי", שהוקמה על ידי כבל בבחירות הקודמות להסתדרות ושימשה פלטפורמה להתמודדותו על תפקיד יו"ר ארגון העובדים מול עופר עיני.

 

הרקע לדיון הדרמטי הוא הודעתה של ח"כ שלי יחימוביץ' (המחנה הציוני) מוקדם יותר היום על התמודדותה על ראשות ההסתדרות, וזאת לאחר שבינה לבין כבל נחתם הסכם לפיו תתמודד מטעם "הבית החברתי".

 

הרקע לניסיון של כבל להדיח את יואל הוא תמיכתו ביו"ר ההסתדרות המכהן אבי ניסנקורן כמועמד יחיד. יואל מונה בזמנו על ידי כבל לעמוד בראש סיעת "הבית החברתי" שהקים כאשר התמודד לראשות ההסתדרות מול עופר עיני, אך בהמשך פעל בניגוד לעמדתו של כבל כאשר החליט לא לאפשר את התמודדות הסיעה בהסתדרות, הפלטפורמה דרכה יכולה יחימוביץ' להתמודד כעת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x