$
בארץ

הנהלת אל על פנתה לבית הדין לעבודה להורות לטייסים לשוב לעבודה סדירה

לטענת ההנהלה, השיבושים נעשים בניגוד להתחייבותם של הטייסים בהסכם שנחתם לאחרונה עם ההסתדרות.

אורנה יפת 16:5305.02.17

בעקבות השיבושים האחרונים וחוסר הנכונות של טייסי אל על לבצע טיסות, פנתה היום חברת אל על לבית הדין לעבודה בדרישה להורות לטייסים לשוב לעבודה סדירה. הפניה לבית הדין נעשה בעקבות השיבושים שנגרמים על ידי טייסי החברה ובאל על אומרים כי השיבושים נעשים בניגוד להתחייבותם של הטייסים בהסכם שנחתם לאחרונה עם ההסתדרות.

דוד מימון מנכ"ל אל על דוד מימון מנכ"ל אל על צילום: סיון פרג'

 

בתוך כך, עקב השיבושים מתרחבים ביטולי הטיסות. היום הודיעה אל על על ביטול טיסה 317 ללונדון שהייתה אמורה לצאת הערב בשעה 17.15 וביטול טיסת 318 הלילה מלונדון לישראל. כמו כן בוטלו טיסה 397 למדריד שהיתה אמורה לצאת בשעה 17.25 וטיסת החזור 398 שהיתה אמורה לצאת הלילה ממדריד לנתב"ג. טיסות נוספות שבוטלו - היו אמורות לצאת לורשה וחזרה ממנה. טיסה 561 היתה אמורה לצאת היום בשעה 17.30 וטיסת החזור 562 שאמורה היתה לצאת הלילה מורשה לנתב"ג.

 

אתמול הודיעה החברה על ביטול הטיסות למוסקבה, לניו יורק ולבוסטון בנוסף לשתי טיסות מטען וטיסת ניו יורק שבוטלה ביום חמישי. בחברה מוסרים כי ביטולי הטיסות נעשים "עקב חוסר נכונות לאייש את הטיסות, לרבות ימי מחלה". החברה מסרה עוד כי הטייסים משבשים גם את הדרכות "ופוגעים גם בעמיתיהם לאחר שהחברה הוציאה לחופשה כ-10 מדריכים שירדו מהדרכות בבת אחת בטענה למחלה". השיבושים נעשים על אף משא ומתן המתנהל בימים אלה בחסות יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן בנושא הסדרת מעמדם של טייסים ותיקים שהגיעו לגיל 65 ואינם יכולים עוד לטוס, לאחר שהמדינה אימצה תקנות בינלאומיות שאוסרות על טייסים מעל גיל 65 לטוס.

 

מוועד טייסי אל-על נמסר: "הנהלת אל-על קיצצה באכזריות, בניגוד להסכמים ובעיצומו של מו"מ, כ-70% משכר הטייסים בני ה-65. במצב כזה ההנהלה לא יכולה לחשוב שטייס שלא היה מתוכנן לטוס יעזוב הכל ויבצע "טיסת ספיישל" לא מתוכננת, ויחפה בכך על מחדלי ההנהלה שהורסת את אל-על - הבית של הטייסים ושאר העובדים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x