$
בארץ

"אתה שקרן ובוגד!": צפו בדיון הסוער בהסתדרות במהלכו כבל תקף את יו"ר הסיעה שלו

לאחר שח"כ שלי יחימוביץ' הכריזה כי תתמודד על ראשות ההסתדרות מטעם סיעתו של כבל, הבית החברתי, הגיע יו"ר ועדת הכלכלה לדיון בהסתדרות והכריז כי יפעל להדחתו של יו"ר סיעת הבית החברתי, איציק יואל, בבית המשפט

אסנת ניר 16:4505.02.17

"אתה שקרן! זה לא שלך!", כך תקף היום ח"כ איתן כבל את יו"ר סיעתו בהסתדרות, איציק יואל, בישיבה שהתקיימה היום (א') בבית נבחרי ההסתדרות, בה הודיעו הסיעות על תמיכתן ביו"ר הנוכחי, אבי ניסנקורן, וסיעתו "עוגן". כבל הגיע לישיבה במטרה להדיח את יואל מראשות סיעת "הבית החברתי", שהוקמה על ידי כבל בבחירות הקודמות להסתדרות ושימשה פלטפורמה להתמודדותו על תפקיד יו"ר ארגון העובדים מול עופר עיני. הרקע לדיון הדרמטי הוא הודעתה של ח"כ שלי יחימוביץ' (המחנה הציוני) מוקדם יותר היום על התמודדותה על ראשות ההסתדרות, וזאת לאחר שבינה לבין כבל נחתם הסכם לפיו תתמודד מטעם "הבית החברתי". הרקע לניסיון של כבל להדיח את יואל הוא תמיכתו ביו"ר ההסתדרות המכהן אבי ניסנקורן כמועמד יחיד. יואל מונה בזמנו על ידי כבל לעמוד בראש סיעת "הבית החברתי" שהקים כאשר התמודד לראשות ההסתדרות מול עופר עיני, אך בהמשך פעל בניגוד לעמדתו של כבל כאשר החליט לא לאפשר את התמודדות הסיעה בהסתדרות, הפלטפורמה דרכה יכולה יחימוביץ' להתמודד כעת.

 

 


 

מוקדם יותר אמר יואל על ברית העוגנים עם ניסנקורן, בה תמך: "אני יודע שכבל ישב אצל ניסנקורן לפני עשרה ימים ואמר שהוא מכבד את ההסכם. אחרי זה בדיון ארוך עד 9 בערב אמר לי כבל עשינו הסכם קואליציוני עם שלי (יחימוביץ' -א"נ) וחתמתי על הסכמים. לא אסכים שדיל פוליטי בין שני אנשים יקרה בסיעה", אמר. כבל השמיע בתגובה מהקהל: "זה לא שלך (בהתייחס לסיעה)! אתה שקרן!".

 

יואל הצהיר כי לא ייתן את החתימה שלו ל"דיל פוליטי מסריח" לדבריו והכריז כי הסיעה תתמוך בניסנקורן. בתגובה צעק כבל על יואל: "אתה בוגד!" והכריז כי יפתח בהליכים משפטיים להדחתו. לאחר דברים אלה התעוררה מהומה בקרב החברים עד ליציאתו של כבל מהאולם.

הדיון הסוער בהסתדרות
הדיון הסוער בהסתדרות צילום: עמית שעל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x