$
בארץ

זכייני הפיס: "ללא פיצוי הוגן עבור מכונות המזל - נקרוס"

בתגובתם לבג"ץ נגד משרד האוצר טענו זכייני הפיס כי ללא תקופת הסתגלות של שנה לא יוכלו לפרוע התחייבויות

עמרי מילמן 21:2504.02.17

בתגובה שהגישו זכייני מפעל הפיס לבג"ץ, בעקבות עתירתם כנגד משרד האוצר ומפעל הפיס בדרישה לקבלת תקופת הסתגלות של שנה עד לביטול מכונות המזל, טוענים הזכיינים כי האוצר לא בחן את הנזק בעקבות הצעתו להפסקת פעילות המכונות ומציע פשרה לא הוגנת.

 

לפי תגובת הזכיינים שמיוצגים על ידי עו"ד רות ברק, משרד האוצר "מעולם לא בחן את הנזק שייגרם לזכיינים, בגין יישום החלטתו באופן מיידי. עוד הם מתריעים כי "יישום ההחלטה באופן מיידי גורם לקריסתם הכלכלית של זכייני ההגרלות האלקטרוניות ומותיר אותם חסרי כל יכולת לפרוע את ההתחייבויות והעלויות בהן נדרשו לשאת לשם הפעלת ההגרלות האלקטרוניות". לפי הצעת האוצר יפוצו הזכיינים על בסיס דוחות 2015 והעריך כי עלות הפיצויים תגיע ל־26 מיליון שקל ל־150 הזכיינים, כך שהפיצוי הממוצע לזכיין יעמוד על 173 אלף שקל כאשר מדובר בפיצוי של כ־52 אלף שקל עבור כל מכונה.

 

אלא שהזכיינים דורשים שנת הסתגלות במהלכה יפעלו מכונות המזל ובכל מקרה אם יינתנו פיצויים עליהם להיות על בסיס ההכנסות מ־2016 שגבוהות לטענתם ב־17%. במקביל לעתירה של הזכיינים נדרש האוצר לקיים משא ומתן עם חברת GBI הבריטית לניהול הימורים על מירוצי הסוסים על פיצוי עבור הפסקת החוזה עימה.

 

 

מכונות מזל של הפיס מכונות מזל של הפיס צילום: מיכאל קרמר

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x