$
בארץ

בג"ץ הוציא צו על תנאי נגד נתניהו: הסבר מדוע לא תעזוב תיק התקשורת

נשיאת העליון מרים נאור מחייבת את רה"מ והיועמ"ש להסביר מדוע אינו מושעה מתפקידו עקב החשדות נגדו. לטענת עתירות שהוגשו נגדו, "לא בכדי, מתעקש רה"מ להחזיק גם בתפקיד שר התקשורת, על מנת לשמור תחת ידיו את הכוח הרב"

שחר אילן 19:5931.01.17
נשיאת בית המשפט העליון מרים נאור הוציאה צו על תנאי המחייב את ראש הממשלה בנימין נתניהו להסביר עד ה-20 בפברואר "מדוע לא יפרוש או ישעה את עצמו מתפקידיו כשר החוץ ושר התקשורת". כן היא חייבה את היועץ המשפטי לממשלה עו"ד אביחי מנדנבליט להסביר מדוע לא השעה את נתניהו מתפקידים אלה.

 

נאור קבעה את הדברים בעתירות יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג והתנועה לאיכות השילטון. היא גם קבעה שהדיון בעתירה ייערך בהרכב מורחב של בית המשפט. עם זאת, ציינה שהיא הוציאה את הצו כדי "לייעל את הטיפול בעתירות ובלא שיהיה בכך משום הבעת עמדה לגופם של דברים".

 

יו"ר האופוזיציה ח"כ יצחק הרצוג אמר בתגובה שמדובר ב"החלטה חשובה. אני שב וקורא לנתניהו להעביר את תיק התקשורת לאלתר לשר אחר ולמנוע את המשך ניגוד העניינים בו הוא מצוי".

רה"מ בנימין נתניהו. "בעת שחשדות כבדים רובצים על כתפיו של ראש הממשלה ושר התקשורת, נוצר ניגוד עניינים מובהק" רה"מ בנימין נתניהו. "בעת שחשדות כבדים רובצים על כתפיו של ראש הממשלה ושר התקשורת, נוצר ניגוד עניינים מובהק" צילום: אוהד צויגנברג

 

העתירה של הרצוג, שהוגשה באמצעות היועצים המשפטים של המחנה הציוני, עו"ד שמעון בראון ועו"ד ערן מרינברג, עוסקת בניגוד העניינים בו מצוי שר התקשורת נתניהו, שלטענתם "אינו מאפשר לו למלא את תפקידו". לטענת העתירה, "לתקשורת במשטר הדמוקרטי יש תפקיד מכריע בשמירה על צביונה של המדינה הדמוקרטית, והיא מהווה את ציפור נפשה של הדמוקרטיה. לפיכך, בעת שחשדות כבדים רובצים על כתפיו של ראש הממשלה ושר התקשורת, נוצר ניגוד עניינים מובהק בתפקידו של שר התקשורת אשר מונע ממנו לכהן בתפקיד". זאת, "לפחות עד אשר תוסר העננה המרחפת מעל ראשו ועד להשלמת החקירה והכרעת היועץ המשפטי לממשלה בענייניו".

 

עוד טוענים בראון ומרינברג כי "לא בכדי, מתעקש ראש הממשלה להחזיק, בנוסף לתפקידו גם בתפקיד שר התקשורת. זאת על מנת לשמור תחת ידיו את הכוח הרב שיש לשר התקשורת בעולמנו המודרני כמי ששולט או בעל שליטה רבה בהעברת המידע לציבור הכללי וביצירת דעת הקהל".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x