שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

רחל המשוררת באדום ולאה גולדברג בכתום: בנק ישראל חושף את השטרות החדשים של 20 ו-100

השטרות החדשים יושקו עד סוף השנה. על שטר 20 השקלים מופיעה רחל המשוררת ובחזית השיר "כנרת". על השטר של ה-100 שקלים מופיעה לאה גולדברג ובטקסט זעיר השיר "בארץ אהבתי השקד פורח"

מיקי פלד 17:4631.01.17

בנק ישראל חושף בפעם הראשונה את הדמות של שטרות ה-20 ו-100 שקל שיושקו עד סוף השנה. על השטר הראשון תופיע רחל המשוררת והוא יהיה בצבע אדום, כאשר בחזית השטר ייכתב השיר "כנרת". על השטר השני תופיע לאה גולדברג והוא יהיה בצבע כתום כאשר בחזית יופיע בטקסט זעיר השיר "בארץ אהבתי השקד פורח". בשנתיים האחרונות הוחלפו השטרות של 50 שקל ו-200 שקל ומועד מדוייק להחלפת השטרות הנוספים יפורסם בהמשך.

 

השטר החדש של 100 שקלים עם דיוקנה של המשוררת לאה גולדברג השטר החדש של 100 שקלים עם דיוקנה של המשוררת לאה גולדברג צילום: אתר בנק ישראל

 

השטר החדש של 20 שקלים עם דומתה של המשוררת רחל השטר החדש של 20 שקלים עם דומתה של המשוררת רחל צילום: אתר בנק ישראל

 

מבנק ישראל נמסר כי "הבנק כבר מסר דוגמאות ראשונות של השטרות ליצרנים, ספקים ומפעילים של מכונות ממכר, ספירה ומיון הנדרשים לכייל את המכונות שברשותם לקליטת השטרות החדשים". מהבנק נמסר עוד כי מאז הנפקתו של שטר ה-200 שקל החדש, בחודש דצמבר 2015, הוחלפו למעלה ממחצית מהשטרות בעריך זה במחזור. במקרה של שטר ה-50 שקל שהושק שנה לפני כן, הוחלפו כבר כ-90% מהשטרות במחזור.

 

בבנק אמרו עוד כי "במשך תקופת החלפת סדרת שטרות זייפנים וגורמים עבריינים מנסים להפיק רווחים אסורים על ידי הפצת העתקי ותצלומי שטרות תוך ניצול חוסר היכרותו של הציבור עם השטרות החדשים ועם סימני הביטחון שלהם. משכך מזמין הבנק את הציבור ללמוד על שטרות הסדרה החדשה ועל סימני הביטחון המשולבים בהם, הזהים לכל השטרות החדשים, באתר הבנק ובאפליקציה הסלולרית".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x