$
בארץ

בעקבות מסיבת העיתונאים: אורי יוגב יתנצל ולא יושעה

אתמול ערך מנכ"ל האוצר שימוע למנהל רשות החברות על שכינס מסיבת עיתונאים והציג את נבחרת הדירקטורים בניגוד להוראתו. יוגב במכתב לבאב"ד: "השיחה עימך חידדה לי טעויות שלי בנוגע להתנהלותי באשר להנחיותך ואני מצר על כך"

עמרי מילמן וליאור גוטמן 17:1230.01.17

לאחר השימוע אצל מנכ"ל האוצר, שי באב"ד: מנהל רשות החברות הממשלתיות, אורי יוגב, לא יושעה, אך יתנצל על התנהלותו במסגרת מסיבת העיתונאים שערך בנוגע לנבחרת הדירקטורים, וייאסר עליו לדבר עם התקשורת עד ה-18 בפברואר. עד אז אמור לצאת נוהל חדש שיאושר על ידי היועץ המשפטי לממשלה שיסדיר את התנהלות יוגב עם התקשורת.

 

 

במכתב ששלח יוגב לבאב"ד כתב: "מצאתי לנכון להודיעך כי השיחה עימך במהלך הדיון אתמול חידדה לי טעויות שלי בנוגע להתנהלותי באשר להנחיותך שניתנו בשבוע שעבר, ועליהן אני מצר".

 

אורי יוגב אורי יוגב צילום: צביקה טישלר

 

במסיבת העיתונאים שקיים יוגב ביום שני שעבר, הוא הציג את נבחרת הדירקטורים החדשה השלישית במספר. עוד קודם לכינוסה, שלח באב"ד ליוגב שני מכתבים בהם דרש ממנו לבטל את מסיבת העיתונאים. אולם אלו לא זכו למענה, ויוגב קיים כאמור את האירוע. בתגובה זימן באב"ד את יוגב לשימוע לפני השעייה לתקופה של בין שבועיים לחודש.

 

לטענת בכירים באוצר, שר האוצר משה כחלון ומנכ"לו באב"ד, למרות תמיכתם בקיומה של נבחרת דירקטורים, רצו לבצע שינויים במנגנוני סינון הדירקטורים שכעת יהיה בעייתי להוציאם לפועל בגלל "השקת" הנבחרת.

 

הבכירים באוצר הביעו תרעומת על כך שבאב"ד מזמן לשימוע את יוגב שכן לטענתם מאחר שראשי האגפים במשרד הם מקבילי מנכ"לים, הם אינם כפופים למנכ"ל המשרד. גם יוגב טען כך במכתבו לבאב"ד, אולם מתברר שחזר בו מעמדתו.

 

במסגרת הנוהל שיגובש לגבי עבודתו של יוגב עם התקשורת הוא יוכל להציג את עמדתו בפני היועץ המשפטי לממשלה.

 

לדברי באב"ד, מאחר שאין מדובר באירוע חמור ומאחר שאין חשש שיחזור, הוא החליט שלא להשעות את יוגב.

 

יוגב שמר היום על שתיקה בנושא. בכנס רשות החברות שנערך אחר הצהריים  בלוד, הציג יוגב את הישגי החברות הממשלתיות השונות לסוף 2016, עם רווח נקי מצרפי של 2.5 מיליארד שקל. יוגב התייחס בנאומו לשיפור בחברות הממשלתיות לרבות צורת הניהול כמו גם לנבחרת הדירקטורים החדשה. נושא השימוע שנערך לו לא עלה אפילו ברמיזה ויוגב סיים את נאומו בהערכות שבשנת 2017 הרווח המצרפי של החברות הממשלתיות יגיע על פי האמדנים לכ-3 מיליארד שקל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x