$
בארץ

ברקת מחריף את השביתה בירושלים: בתי הספר העל יסודיים יתחילו ב-10:00

הויכוח בין עיריית ירושלים והאוצר לגבי תוספת התקציב שתקבל העירייה מתלהט. לשירותים העירוניים ששבתו היום יצטרפו מחר גם כלל הצהרונים ובתי הספר העל יסודיים שיתחילו מאוחר

עמרי מילמן 20:4129.01.17

עיריית ירושלים הודיעה הערב על החרפת השביתה בעיר. בין העירייה לאוצר קיימת מחלוקת על 300 מיליון שקל שברקת דורש כתוספת למענק הבירה שאמור לעמוד על 525 מיליון שקל. 

במסגרת החרפת השביתה, שהחלה היום, הוחלט כי הלימודים בבתי הספר העל יסודיים בירושלים יתחילו מחר בשעה 10:00. בנוסף, יבוטלו כלל הצהרונים ברחבי העיר החל ממחר כאשר לטענת עיריית ירושלים "מתחילת השנה משרד האוצר לא מעביר את הכספים הנדרשים להפעלתם". בנוסף הודיעו בעירייה כי תימשך השבתת שירותי העירייה ברחבי העיר. שאר מוסדות החינוך והחינוך המיוחד יפעלו כסדרם. 

גשר המיתרים בירושלים גשר המיתרים בירושלים צילום: shvilist.com

 

עיריית ירושלים, יחד עם ההסתדרות, ארגון ההורים והמינהלים הקהילתיים חזרו היום על האיומים כי אי מתן תוספת בגובה מאות מיליוני שקלים תביא לפיטורי עובדים רבים ותחזיר את ירושלים אחורה.

 

היום ננזף ברקת על ידי הממונה על השכר באוצר יוסי כהן - זאת לאחר שהנחה את העובדים להחתים ולהגיע להפגנה מול האוצר, התנהלות האסורה על פי החוק לפי כהן.

 

גם מחר מתכננים בעירייה לקיים הפגנות. בין השאר, תתקיים הפגנה החל משעה 8:00 מול משרד האוצר, ובשעה 9:45 ייצאו המפגינים ממשרד האוצר לכיוון גשר המיתרים. במקביל, תתקיים בשעה 9:45 הפגנה בכיכר פריז. כמו כן יתקיימו בין 8:00 ל-10:00 אסיפות הסברה לעובדי העירייה ואנשי החינוך.

 

ראש העיר ירושלים ניר ברקת פנה שוב לשר האוצר כחלון כדי להתערב אישית באופן מיידי בהעברת התקציב לירושלים ו"למנוע סבל רב לתושבי העיר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x