$
בארץ

הסכם קיבוצי ראשון בקבוצת אסם; העובדים יזכו למענק חד פעמי תלוי בוותק

כחלק מההסכם שיחול על כ-3,750 עובדי הקבוצה, אסם התחייבה להגדלת תקציב הרווחה למען העובדים ומלענק לעובדים שמחזיקים בוותק של שלוש שנים ומעלה

אסנת ניר 19:3129.01.17
הסכם קיבוצי חדש שמעגן את זכויות העובדים בקבוצת אסם נחתם היום (א). זאת על רקע עסקת המיזוג שבמסגרתה רכשה נסטלה את מניות של אסם במרץ האחרון.

 

כחלק מההסכם שיחול על כ-3,750 עובדי הקבוצה, אסם התחייבה להגדלת תקציב הרווחה למען העובדים מול ההסתדרות ולמענק לפיו עובדי הקבוצה שמחזיקים בוותק של שלוש שנים ומעלה, יהיו זכאים גם למענק חד פעמי תלוי ותק, שעיקרו 140 שקלים עבור כל שנת ותק בארבע השנים הראשונות ו-465 שקל עבור השנה החמישית ואילך. כך לדוגמה עובדת עם 15 שנות ותק בחברה, תהיה זכאית לקבל מענק חד-פעמי בגובה 5,675 שקל, בגין חתימת ההסכם. כמו כן, אסם התחייבה להגדיל את תקציב הרווחה למען העובדים, כך שהתקציב עבור כל עובד קבוע יגדל ב-250 שקל.

 

איציק צאיג מנכ"ל אסם איציק צאיג מנכ"ל אסם צילום: עמית שעל

 

ההסכם קובע שכל ההסכמים הקיבוציים, ההסדרים והנוהגים שהיו בקבוצה בעת המיזוג, ימשיכו לחול על העובדים. כך למשל, נקבע כי כלל העובדים יזכו לרצף תעסוקתי מלא שכולל את הזכויות שצברו - זכויות הוותק, ימי החופשה שצברו, ימי מחלה והבראה. כלומר, כללי הצבירה והניצול של המכסה, כמו גם התשלום עליהם, יישארו כפי שהיו לפני המיזוג.

 

כזכור במרץ האחרון הודיעה חברת אסם, שהייתה חברת המזון השלישית בישראל, על מיזוגה עם נסטלה השוויצרית, ענקית המזון לה פעילות ב-197 מדינות. בעקבות המיזוג נמחקה אסם מהבורסה והפכה לחברה פרטית.

 

יו"ר הסתדרות עובדי המזון והפרמצבטיקה, הרצל יאקה, אמר כי: " לצד המשך היחסים הקיבוציים בקבוצה, ההסכם מגדיל את תקציב הרווחה ומסדיר מענק מיוחד למען העובדים".

 

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן אמר במעמד האירוע כי "מדובר בהסכם ראוי שצריך לברך עליו. יישר כוח לוועדי העובדים באסם שישבו לילות כימים עם אנשי האיגוד המקצועי ועשו הכול על מנת לשמור על מעמד העובדים. הערכתי נתונה גם להנהלה אסם שידעה לוותר, להתגמש ולפעול בשיתוף פעולה. תודה מיוחדת גם לכל אנשי המקצוע מהסתדרות עובדי המזון והפרמצבטיקה, האגף לכלכלה והלשכה המשפטית אשר ליוו את התהליך באחריות ועזרו להסכם לקרום עור וגידים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x