$
בארץ

ועדת ביקורת המדינה החליטה: הדו"ח על מבצע צוק איתן יפורסם בשינויים קלים

בראש הוועדה עמדה ח"כ קארין אלהרר מסיעת יש עתיד כאשר תמכו בה גם ח"כ מש"ס ומכולנו. ההחלטה אינה כוללת את אישור פרסום פרקי הדו"ח על המנהרות ושמירת הדין הבינלאומי

שחר אילן 11:1629.01.17

ועדת המשנה החשאית של הוועדה לביקורת המדינה החליטה לאשר את פרסום הפרק על דיוני הקבניט המדיני-ביטחוני בדו"ח מבקר המדינה על מבצע צוק איתן בשינויים קלים. טרם הועברו לוועדה פרקי הדו"ח על המנהרות ושמירת הדין הבינלאומי.

 

בתום ישיבה שנמשכה כשעה וחצי הודיעה יו"ר הוועדה קארין אלהרר מסיעת יש עתיד כי "הדו"ח אושר כפי שהוצע על ידי מבקר המדינה תוך ביצוע שינויים מינוריים שהתקבל פה אחד ומטרתם שמירה על ביטחון המדינה". את ההודעה מסרה אלהרר, המייצגת סיעת אופוזיציה, כשמשני צידיה חברי הכנסת יעקב מרגי מש"ס ומירב בן ארי מכולנו. ההרכב הזה נועד קרוב לוודאי כדי להבהיר שההחלטות היו ענייניות והתקבלו על דעת כל חברי הוועדה. אלהרר לא ידעה לציין מתי יגיעו אל הוועדה שני הפרקים הנוספים.

 

כוחות צה"ל במבצע צוק איתן כוחות צה"ל במבצע צוק איתן צילום: אי פי איי

 

קדם לדיון על הדו"ח ויכוח פוליטי קשה בו האשימה האופוזיציה את לשכת ראש הממשלה בנסיונות לקבור את הדו"ח. ראש הממשלה מצידו הודיע ביום רביעי בכנסת שהוא תומך בפרסום. יו"ר הקואליציה דוד ביטון האשים את האופוזיציה בספין.

 

עם זאת במהלך הדיון הראשון ביום שלישי שעבר הועלו טענות נקודתיות על חשיפת מידע ביטחוני. חברי הוועדה הבהירו שאלו טענות אמיתיות שאינן קשורות לוויכוח הפוליטי. דיון נוסף נקבע להיום (א') כדי למצוא פתרון לטענות שהועלו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x