$
בארץ

יעלון העיד במשטרה נגד נתניהו: היה מעורב באופן ישיר במכרז הצוללות

שר הביטחון לשעבר ניסה לשכנע את חוקרי המשטרה כי רה"מ פעל ממניעים לא כשרים במכרז הצוללות ודאג באופן ישיר להתאים את מכרז הספינות לתאגיד הגרמני טיסנקרופ. לטענתו, נתניהו ניהל מגעים ישירים עם גורמי ממשל בכירים בגרמניה - מעל הראש של מערכת הביטחון

נעמי צורף 20:3528.01.17

שר הביטחון לשעבר, משה בוגי יעלון, העיד במשטרה על מעורבות ראש הממשלה בינימין נתניהו בפרשת הצוללות, כך פרסם הערב משה נוסבאום בחדשות ערוץ 2. על פי הפרסום, ייתכן כי עדותו של יעלון תגרום להפיכתה של הבדיקה לחקירה. במסגרת הפרסום, טען יעלון כי רה"מ היה מעורב באופן ישיר ופעיל בביטול המכרז הבינלאומי לרכישת ספינות והתאמתו לתאגיד הגרמני.

 

עוד פורסם כי יעלון העביר מידע מפורט על המגעים שניהל נתניהו עם גורמי ממשל בגרמניה לרכישת ספינות לחימה וצוללת מבלי לשתף את מערכת הביטחון וניסה לשכנע את החוקרים כי נתניהו פעל ממניעים לא כשרים.

 

טקס קבלת הצוללת אח"י רהב בבסיס חיל הים בחיפה טקס קבלת הצוללת אח"י רהב בבסיס חיל הים בחיפה צילום: אלעד גרשגורן

 

בסוף חודש נובמבר הורה היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, למשטרה להתחיל בבדיקת הפרטים, וזאת בעקבות נתונים חדשים שהגיעו למשטרה. ובסוף חודש דצמבר הגיעו חוקרי להב 433 ללשכתו של היועץ המשפטי של בן ארי, כחלק מבדיקת הפרשה כדי להשיג מסמכים שישפכו אור מדוע בוטל המכרז והפרויקט ניתן לטיסנקרופ.

 

על-פי הפרסומים של דרוקר ב-2 ביוני, שלושה ימים לאחר ששר הביטחון אביגדור ליברמן נכנס לתפקידו, הוא נפגש בלשכתו עם שמרון – פגישה שהמשטרה מודעת לה. לשכת ליברמן אישרה את דבר הפגישה אך מסרה לחדשות ערוץ 10 כי נושא רכש כלי השיט לא עלה לדיון, והשיחה נסבה רק בנושאים קואליציוניים.

 

טרם נמסרה תגובת נתניהו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x