$
בארץ

מנהל רשות החברות: למנכ"ל האוצר אין סמכות לערוך לי שימוע

אורי יוגב מגיב לזימון לשימוע לפני השעייה שקיבל משי באב"ד, לאחר שכינס מסיבת עיתונאים בנושא נבחרת הדירקטורים ללא תיאום עם המשרד

עמרי מילמן 17:5424.01.17

במכתב ששלח היום (ג') מנהל רשות החברות אורי יוגב באמצעות עורך דינו איזי הולדשטיין למנכ"ל האוצר שי באב"ד, דרש יוגב לדחות את הזימון לשמוע שאמור להתקיים מחר בבוקר לפרק זמן של 14 ימים לפחות.

 

במכתב דורש עורך דינו של יוגב, כי באב"ד ימציא "את כל המסמכים, הראיות והאסמכתאות הקיימות בידיך בכל אחת ואחת מהסוגיות המתוארות לעיל." עוד נכתב במכתב כי "למותר לציין שכל פעולה חד צדדית שתינקט נגד מרשי למרות כל האמור לעיל, תחשב להפרה בוטה וחמורה של הוראות הדין, ותטיל אחריות אישית על מבצעיה, על כל המשתמע מכך".

 

אתמול בערב שלח באב"ד זימון ליוגב בדרישה להגיע לשימוע מחר בבוקר בטרם ישעה אותו מתפקידו לתקופה של בין שבועיים לחודש, בעקבות קיום מסיבת העיתונאים שערך אתמול (ב') בנושא נבחרת הדירקטורים. באב"ד התרעם על כך שהנושא לא תואם עם האוצר וכי בפועל יוגב מקדם מדיניות שלא בתיאום ובאישור שר האוצר כחלון.

 

מסיבת העיתונאים של יוגב מסיבת העיתונאים של יוגב צילום: צביקה טישלר

 

 

במכתב מציין עורך דינו של יוגב, כי יוגב "דוחה מכל וכל את טענותיך כלפיו. מרשי פעל בהתאם להוראות הדין, עפ"י הסמכויות המוקנות לו בדין, ולא הפר מי מהם". עוד מפורט, כי במכתבו של באב"ד נפלו פגמים מהותיים בנוגע למספר סוגיות, ביניהן הטענה בדבר כפיפותו של יוגב לסמכותו של באב"ד למנוע מגעים עם התקשורת ובכלל לנהל הליך שימוע למנהל רשות החברות שאינו עובד הכפוף אליו.

 

סוגיה נוספת שמעלה עורך דינו של יוגב היא כי סעיף ההליך המשמעתי שעליו מתבסס באב"ד בדרישתו לשימוע נגד יוגב אינו רלוונטי שכן על פי הדין והפסיקה, עבירות משמעת חמורות וקיצוניות בלבד מצדיקות שימוש בהליך זה - מה שלטענתו לא רלוונטי במקרה זה. עורך הדין הוסיף כי "קציבת פרק זמן של פחות מ-48 שעות במקרה זה, יותר ממצביעה על כך שהזימון מבקש למנוע ממרשי את האפשרות להתמודד כראוי עם הסוגיות האמורות ולמעשה מפר את הוראות הדין"

 

מימין: שי באב"ד ומשה כחלון מימין: שי באב"ד ומשה כחלון צילום: אוראל כהן

 

מוקדם יותר התייחס כחלון במסיבת עיתונאים למשבר מול יוגב ואמר: "להגיד שיש לי יחסי עבודה תקינים עם אורי יוגב? התשובה היא לא. יש לי איתו משבר אמון, אני מכבד את חוקי מדינת ישראל. הוא נמצא במעמד שאני לא יכול להפסיק את עבודתו, התייעצתי, אמרו לי שאני לא יכול ואני מכבד את זה. זהו, אנחנו צריכים לחיות עם זה. אין מה לעשות".

 

בנוגע להליך השימוע ולעתידה של נבחרת הדירקטורים אמר מנכ"ל המשרד באב"ד, כי "אני רוצה להגיד בצורה חד משמעית, אנחנו תומכים בנבחרת הדירקטורים וברעיון של נבחרת הדירקטורים. הבעיה המרכזית באירוע שקרה כאן, כמו כל נושא שמקודם כאן, אף מנהל אגף לא מונה עדיין להיות שר בממשלה ולהחליט על מדיניות על דעת עצמו. זה תמיד מגיע לדיונים בהנהלת האוצר ולאחר מכן לדיונים מסודרים אצל שר האוצר.

 

"במקרה הזה בחר מנהל רשות החברות לפעול על דעת עצמו לא לגבש ולאשר את המדיניות עם הנהלת המשרד עם השר או הממשלה. זה בניגוד למספר פעמים שהיועץ המשפטי לממשלה הגיב על זה שהמדיניות שהוא מקדם היא בניגוד למדיניות של הממשלה ולכן ננקט הצעד שננקט. הצעד שננקט הוא לא בהקשר של נבחרת הדירקטורים, שהיא דבר נכון, אלא לגבי ההליך המסודר שצריך להתנהל במדינה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x