$
בארץ

ביטן: "אצביע בעד פרסום דו"ח צוק איתן, לפיד שקרן". לפיד: "לשכת רה"מ מנסה לקבור הדו"ח"

יו"ר יש עתיד: "לשכת ראש הממשלה חוששת מהדו"ח הזה, מפני שעולים ממנו כשלים חמורים"; ביטן: הקואליציה תתמוך בפרסום

שחר אילן 16:2723.01.17

יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן (ליכוד) אומר שיצביע בעד פרסום דו"ח מבקר המדינה על מבצע צוק איתן. ביטן הוא חבר בוועדת המשנה החשאית של הועדה לביקורת המדינה, שאמורה לאשר את פרסום הדו"ח בימים הקרובים. "כל הקואליציה בעד", אמר עוד ביטן ל"כלכליסט".

 

אתמול פרסם "כלכליסט" כי שני הנציגים הנוספים של הקואליציה בוועדה מירב בן ארי מכולנו ויעקב מרגי מש"ס נוטים לתמוך בפרסום הדו"ח. ביטן כינה עם זאת את יו"ר יש עתיד יאיר לפיד "שקרן", משום שאמר שלשכת ראש הממשלה מנסה לקבור את הדו"ח. הוא סייג את התחייבותו לתמוך בפרסום הדו"ח בעמדת אנשי המקצוע.

 

לפיד האשים אתמול בישיבת הסיעה של יש עתיד את לשכת ראש הממשלה בנסיונות לקבור את דו"ח צוק איתן. יו"ר יש עתיד היה חבר הקבינט בזמן צוק איתן. לדבריו, "כמי שמכיר את הדו"ח הזה והעיד בפני משרד המבקר יותר מפעם אחת - את הדו"ח הזה צריך לפרסם". הוא טען כי "לשכת ראש הממשלה חוששת מהדו"ח הזה, מפני שעולים ממנו כשלים חמורים, מפני שלא היינו מוכנים למנהרות, מפני שלא התקיימו הדיונים שצריכים היו להתנהל, בעיקר מפני שהדו"ח חושף שהגרסה שנמסרה לציבור לא היתה גירסת אמת". לפיד הוסיף: "עכשיו הם מבוהלים מפני שהדו"ח מוכיח את זה. אז הם מנסים לקבור אותו. זה לא יכול לקרות. הדו"ח הזה צריך להתפרסם במלואו".

 

דוד ביטן דוד ביטן צילום: עומר מסינגר

לעומת זאת שר החינוך נפתלי בנט מהבית היהודי אמר בפתח ישיבת הסיעה שלו ש"אסור לנצל את דו"ח צוק איתן לעריפת ראשים". לדבריו, "עלינו ללמוד מהדו"ח ולשנות את תפיסתנו הבטחונית מהכלה – להכרעה. מדשדוש של 50 ימים – לניצחון ב-5 ימים". בשאלת פרסום הדו"ח הוא היה מעומעם יותר: "רק חשיפה של מרכיבי הדו"ח הלא חסויים ולמידה של פרטיו תאפשר לנו להתקדם. הייתי שם, יש לקבינט מה לשפר״.

 

יו"ר האופוציה ח"כ יצחק הרצוג מהמחנה הציוני קרא לחברי ועדת המשנה של הועדה לביקורת המדינה "לשים את השיקולים הקואליציוניים בצד, לעשות את המעשה הנכון ולחשוף את דו"ח צוק איתן במלואו". לדבריו, "לציבור בישראל ובייחוד למשפחות השכולות, מגיע לדעת באיזה אופן התנהלו מנהיגיו ששלחו את בניהם לקרב וכיצד התנהלו הדיונים המעמיקים בנושא האיומים האסטרטגיים החדשים ובראשם המנהרות".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x