$
משפט

מנכ"ל משרד החקלאות קיבל נזיפה חמורה לאחר שהורשע בחשש לעבירות של ניגוד עניינים

על פי על פי הכרעת הדין של בית הדין למשמעת של עובדי המדינה, שלמה בן אליהו הודה כי בשאלונים שמילא לצורך הסדרת ניגוד העניינים, האחד לצורך מינויו כמנכ"ל משרד השיכון והשני לצורך מינויו כחבר מועצת מקרקעי ישראל, לא הצהיר על פרטים מסוימים

נעמי צורף 18:5222.01.17
מנכ"ל משרד החקלאות, שלמה בן אליהו, הודה והורשע לפני כשבועיים בבית הדין למשמעת של עובדי המדינה בנציבות שירות המדינה בעבירות של חשש להיווצרות ניגוד עניינים. נגזרה עליו נזיפה חמורה במסגרת הסדר טיעון בין הצדדים.

שלמה בן אליהו שלמה בן אליהו צילום: ענר גרין

 

על פי הכרעת הדין, בן אליהו הודה כי בשאלונים שמילא לצורך הסדרת ניגוד העניינים, האחד לצורך מינויו כמנכ"ל משרד השיכון והשני לצורך מינויו כחבר מועצת מקרקעי ישראל, לא הצהיר על פרטים מסוימים.

 

בן אליהו החל לשמש כמנכ"ל משרד השיכון באפריל 2013. בהסדר למניעת ניגוד עניינים עליו חתם במסגרת כניסתו לתפקיד מול הלשכה המשרדית במשרד וקיבל את אישור משרד המשפטים ונציבות שירות המדינה, לא הצהיר על דירות שבבעלותו ובבעלות בני משפחתו. כשלושה שבועות לאחר מכן, הצהיר על הדירות במסגרת הסדר מנהל מקרקעי ישראל.

 

במאי 2013, חתם בן אליהו על הסדר למניעת ניגוד עניינים לצורך מילוי תפקיד חבר במועצת מקרקעי ישראל, אשר גם הוא נחתם מול הלשכה המשפטית, ולא הצהיר על אחזקותיו בחברה "אסלרי אנרגיה סולרית". עד כניסתו לתפקיד מנכ"ל המשרד, החזיק במניות אלו באופן ישיר ובהמשך, סמוך לאחר כניסתו לתפקיד המנכ"ל, העביר אותם לידי נאמן המחזיק בהן עבורו.

 

בהמשך, הצהיר על חלקו בחברה במסגרת שאלון שמילא וציין כי תחום העיסוק שלה הוא אנרגיה סולרית.

 

מעשיו אלו העמידו אותו כאמור במצב של חשש להיווצרות ניגוד עניינים.

 

עו"ד רועי בלכר מסר בשמו של בן-אליהו: "כל חטאו של מר בן-אליהו מתמצה בכך שבשאלון הראשון לא צוין כי בבעלותו ובבעלות בני משפחתו דירות בחיפה, אף שהצהיר על כך בפני המחלקה המשפטית במשרד הבינוי והשיכון 3 שבועות בלבד לאחר שמילא את השאלון הראשון; ושלא ציין בפני המחלקה המשפטית במשרד הבינוי והשיכון במסגרת הסדר ניגוד העניינים השני שערכה עבורו שהוא בעל אחזקות (8.3%) בחברה העוסקת באנרגיה סולארית, כאשר מידע זה פורט על-ידו בהרחבה ונמסר לאותה מחלקה משפטית ולאותו יועץ משפטי שערך עבורו את הסדר ניגוד העניינים הראשון, עת מונה לתפקיד מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון. יוצא, שכל המידע נמסר למחלקה המשפטית במשרד השיכון, שערכה עבור מר בן-אליהו הן את הסדר ניגוד העניינים טרם מינויו למנכ"ל משרד הבינוי והשיכון והן את הסדר ניגוד העניינים קודם למינויו לחבר מועצת מקרקעי ישראל".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x