$
בארץ

פרסום ראשון

שי באב"ד ביטל את מסיבת העיתונאים של מנהל רשות החברות; אורי יוגב: האירוע יתקיים כמתוכנן

מסיבת העיתונאים נועדה לחשוף מהלכים חדשים של רשות החברות בנוגע לנבחרת הדירקטורים שבאמצעותה אמורים שרי הממשלה למנות את הדירקטורים לחברות הממשלתיות שבתחום אחריותם. הנבחרת מאוימת על ידי שרי הממשלה שמבקשים לבטלה כדי להקל על מינוי קרובים לחברות הממשלתיות

גולן חזני, עמרי מילמן וליאור גוטמן 18:4222.01.17
מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד ביטל היום (א') את מסיבת העיתונאים שתכנן לעשות מנהל רשות החברות, אורי יוגב, מחר (ב') בבוקר.

 

מסיבת העיתונאים שתוכננה נועדה לחשוף מהלכים חדשים של רשות החברות בנוגע לנבחרת הדירקטורים שבאמצעותה אמורים היום שרי הממשלה למנות את הדירקטורים לחברות הממשלתיות שבתחום אחריותם. הנבחרת מאוימת כעת על ידי שרי הממשלה שמבקשים לבטלה כדי להקל על מינוי קרובים לחברות הממשלתיות.

 

מימין שי באב"ד ואורי יוגב מימין שי באב"ד ואורי יוגב צילום: אוראל כהן

 

היום היה אמור להתקיים דיון בוועדת השרים שהוקמה במטרה לדון בנושא המינויים, בראשה עומדים שרת המשפטים איילת שקד ושר התיירות יריב לוין. הדיון שהיה אמור להתקיים היום נדחה לסוף החודש. למרות שטרם התקבלו החלטות סופיות הוועדה כבר הביעה נכונות לבטל את הנבחרת הדירקטורים שהקים יוגב ב-2013.

 

במקביל כחלון שבשעבר הביע רצון לסגור את הנבחרת אותת לצדדים כי אין בכוונתו לעשות זאת כאשר הודיע לפני מספר שבועות על הכנסת מסלול חדש שיקל על מנהלים בהייטק להכנס לנבחרת ולכהן כדירקטורים בחברות הממשליות.

 

מרשות החברות נמסר כי אורי יוגב יגיע מחר ב-10:00 למפגש בנתיבי איילון כמתוכנן. בסביבת יוגב טוענים שלא מדובר במסיבת עיתונאים, אלא בתדרוך, ושכזה הוא לא מחויב בכלום. עוד אומרים שם שדוברות האוצר קיבלה בחמישי האחרון בכתב ובעל פה את קיומו של התדרוך לרבות הזמנת עיתונאים אליו. "יוגב הוא אדם מנומס ואם הוא קורא לתדרוך הוא יגיע לשם", מסכמים ברשות. התדרוך אמור לעסוק בשלב הבא של נבחרת הדירקטורים הממשלתית לקראת שיבוצם של כ-100 אנשים חדשים בחברות הממשלתיות השונות כמו גם בתחום הנפקת מניות מיעוט בחברות השונות. החברה הראשונה שמועמדת להנקפת אג"ח סחיר כבר בעוד 3 חודשים היא נמל אשדוד עם היקף גיוס של כ-150 מיליון שקל.

 

האוצר: אם יתקיים אירוע - נפנה להליך משמעתי

 

גורמים בסביבתו של מנכ"ל האוצר אמרו היום, כי אם יוגב ייקיים את מסיבת העיתונאים יפעלו נגדו בתיאום עם נציבות שירות המדינה בהליך משמעתי שכן מדובר בהפרה של הוראות נציבות שירות המדינה. זאת מאחר ורשות החברות היא יחידת סמך של משרד האוצר ולכן מסיבות עיתונאים צריכות להיות מתואמות עם המשרד ובהתאם למדיניות שלו. למעשה, לטענתם יוגב אפילו לא עדכן אותם על כוונתו לקיים מסיבת עיתונאים.

 

מבחינת יוגב זו הפעם השנייה בקדנציה שלו שבכירי משרד האוצר מבטלים לו מסיבת עיתונאים בשניה האחרונה. הפעם הקודמת נרשמה במרץ 2014, אז הוזמנו עיתונאים לתדרוך שיסכם את הרפורמה ההיסטורית שהייתה אמורה להירשם בחברת החשמל. הרפורמה, שגובשה לאחר עבודת ועדה בין משרדית (ועדת יוגב), בוטלה על ידי שר האוצר דאז יאיר לפיד, גם אז עם טענות רקע דומות שבכיר אחד לא עדכן את הבכיר השני. מאז נגררה הרפורמה בחברת החשמל עוד שלוש שנים ונכון לתחילת 2017 אף אחד לא מוכן להתחייב מתי ההיא תתקיים, אם בכלל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x