$
משפט

פרסום ראשון

"מטוס המנהלים הפרטי שהמשטרה החרימה לבני שטיינמץ כלל לא שלו"

כך טוענת חברה בריטית, בפנייה שהעבירה בימים האחרונים למשטרה ולבית המשפט. המטוס, בשווי עשרות מיליוני שקלים, הוחרם וקורקע עם פתיחת החקירה נגד המיליארדר החשוד בעבירות שוחד והלבנת הון. לטענת החברה הבריטית, המטוס שייך בכלל לחברה בת של רויאל בנק אוף סקוטלנד והיא עצמה רק חוכרת אותו

תומר גנון ונעמי צורף 21:1918.01.17

האם המשטרה החרימה מטוס מנהלים פרטי למיליארדר בני שטיינמץ, החשוד בעבירות שוחד והלבנת הון, שכלל לא שייך לו? כך לפחות טוענת חברה בריטית בשם מרקו פולו (MARCO POLO AVIATION), שפנתה בימים האחרונים ליחידה הארצית לחקירות הונאה במשטרה ודרשה לשחרר לחזקתה את המטוס. כמו כן פנתה החברה לבית המשפט.

 

בפניית החברה, באמצעות עוה"ד דורון לוי ויאיר אברהם ממשרד עמית פולק מטלון, היא כותבת שרשות שדות התעופה (רש"ת) הודיעה לאחרונה לטייס הראשי שלה, עמוס זמיר, כי המטוס מסוג global 5000 jet, בשווי עשרות מיליוני שקלים, קורקע בעקבות צו תפיסה שהוציאה המשטרה. אלא שלטענת החברה לשטיינמץ אין ולא היתה מעולם זכות במטוס.

 

בני שטיינמץ בני שטיינמץ צילום: שירלי גבאי אילוז

 

החברה הבריטית טוענת כי היא רכשה את המטוס בשנת 2008 במימון מלא של רויאל בנק אוף סקוטלנד, כפי שגם עולה לדבריה מתעודת רישום של רשות התעופה האזרחית של איי קיימן. הבעלות על המטוס רשומה בתעודה על שם חברה בת של הבנק, העוסקת במימון ענף התעופה, בשם Royal Scoot Leasing . בהתאם לכך, טוענת החברה, Royal Scoot Leasing היא הבעלים של המטוס, ומרקו פולו היא החוכרת והמפעילה ורשומה כבעלת זכויות חכירה (charterer).

 

ככל הידוע, בשלב זה המשטרה דרשה מהחברה להמציא לה מסמכים שיוכיחו את טענתה. עם זאת. בחברה החליטו לפנות לבית המשפט, על מנת שיורה למשטרה לשחרר את המטוס. "תפיסת המטוס כשלעצמה", טען בתצהיר שהגיש היום (ד') לבית המשפט הטייס זמיר, "ובוודאי המשך החזקתו, גורמים לחברה נזק ישיר ומתמשך – הן שוטף כתוצאה מהפסקת פעילותו של המטוס, והן הנזק המיידי והממשי של אובדן המטוס וכל הזכויות בו כתוצאה ממימוש השעבוד על ידי הבנק. זאת לרבות הפגיעה בשמה הטוב והפגיעה במוניטין שלה כנותן שירות".

 

מהמשטרה לא נמסרה תגובה.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x