$
בארץ

דו"ח המבקר עשוי להקפיץ את אורנה ברביבאי לביטוח לאומי

הביקורת החריפה על תפקידו של מאיר שפיגלר קק"ל עשויה למנוע את מינויו למנכ"ל ביטוח הביטוח לאומי. האלופה במיל' ויתרה על ניהול הרשות להתחדשות עירונית, ככל הנראה משום שהיא בונה על המינוי בביטוח הלאומי

אביב גוטר 08:5317.01.17
חגי רזניק, אחד מיועציו הבכירים של שר הבינוי והשיכון יואב גלנט, צפוי להתמנות לתפקיד מנהל הרשות להתחדשות עירונית שאמורה לקום בשבועות הקרובים. כך נודע ל"כלכליסט". לפי הערכות של גורמים במשרד הבינוי והשיכון, רזניק קיבל את המינוי לאחר שהאלופה במיל' אורנה ברביבאי, שהיתה מועמדת אף היא, ויתרה עליו. לפי הגורמים, ברביבאי ויתרה על התפקיד מכיוון שהיא עדיין מתמודדת על תפקיד מנכ"לית ביטוח לאומי מול מנכ"ל קק"ל היוצא מאיר שפיגלר. ברביבאי עצמה מכחישה את הדברים. ככל הנראה, שפיגלר צפוי לספוג ביקורת קשה על תפקידו בקק"ל בדו"ח מבקר המדינה שיתפרסם השבוע, דבר שעשוי למנוע את מינויו למנכ"ל ביטוח לאומי.

 

החוק להקמת הרשות להתחדשות עירונית אושר לפני כחצי שנה בכנסת לאחר דיונים שנמשכו למעלה משנה והתמקדו בתפקיד מנהל הרשות החדשה. גלנט דרש כי המנהל ימונה ללא מכרז או ועדה מייעצת, אך היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט התנגד לכך באופן נחרץ, בטענה כי הדרישה נוגדת את הוראות נציבות המדינה. לבסוף הגיעו השניים לפשרה שבמסגרתה הוחלט כי מינוי המנהל הראשון לרשות יהיה תקף לשנה וחצי, ולאחר מכן תוקם ועדת איתור.

 

האלופה במיל' אורנה ברביבאי. מכחישה את המועמדות האלופה במיל' אורנה ברביבאי. מכחישה את המועמדות צילום: אורי שיפרין, דובר צהל

 

רזניק, (39), כיהן בעברו כמנכ"ל המועצה האזורית רמת נגב וכמזכיר קיבוץ רביבים. כיום הוא עוסק בעיקר בנושאים הקשורים לדיור הציבורי. גורמים במשרד השיכון והבינוי הופתעו לגלות כי שמו של רזניק עלה בהקשר לתפקיד מנהל הרשות להתחדשות עירונית, שכן לדבריהם הוא עסק בתפקידיו הקודמים בעיקר בנושאים הקשורים לבנייה כפרית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x