שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בהוראת בג"ץ: המנהרה החדשה לירושלים תיפתח בשישי הקרוב

בג"ץ דחה את עתירתם של תושבי מבשרת נגד פתיחת המנהרות והעתקת מסוף האוטובוסים ממחלף הראל למחלף חמד, משום ש"שיהוי כבד שנפל בהגשתה" לדברי השופט דנציגר, כשהמנהרות כבר מוכנות

ליאור גוטמן 19:0216.01.17
בית המשפט העליון, בשבתו כבג"ץ, דחה היום (ב) את עתירתם של תושבי היישוב מבשרת ציון כנגד פתיחת המנהרות החדשות בדרך לירושלים כמו גם העתקת מסוף האוטובוסים ממחלף הראל למחלף חמד. המנהרות החדשות כבר עומדות מוכנות לפתיחה בשישי הקרוב, כאשר המעבר שם אמור לצמצם בכמה דקות את הנסיעה מתל אביב לירושלים, אולם ב-10 בינואר הוגשה עתירה כנגד המהלך.

 

"לאחר בחינת הטענות המועלות בעתירה הגעתי לכלל מסקנה כי דין העתירה להידחות על הסף, אף ללא צורך בתגובה מקדמית מטעם המשיבים וזאת בשל שיהוי כבד שנפל בהגשתה. עתירה זו הוגשה ערב פתיחתן של מנהרות הראל", כותב השופט יורם דנצינגר. לדבריו, "העותרים אינם מפרטים בעתירתם מהו המועד המדויק שבו, לשיטתם, נתקבלה ההחלטה המנהלית הקונקרטית שאותה הם תוקפים בדבר סגירת מחלף הראל לתחבורה ציבורית ופתיחת מנהרות הראל". המשיבים מצדם, טוענים כי החלטה זו נפלה לפני זמן רב כחלק מהתוכניות המאושרות.

 

 

דציגר הוסיף כי "אף אם נלך לפי התיאור העובדתי המפורט בכתב העתירה, ההחלטה המנהלית האחרונה שנתקבלה בענייננו היא אישורה של תכנית הביצוע ביום 18.07.2016. בנסיבות אלה לא ניתן להלום פנייה "דחופה" לבית משפט זה כחצי שנה מאוחר יותר, ערב פתיחתן של המנהרות", אומר השופט.

 

לפיכך, המנהרות ייפתחו במועדן וללא צו הוצאות.

 

מנהרות הראל מנהרות הראל צילום: אלכס קולומויסקי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x