$
בארץ

הסתיימה חקירתו של מו"ל "ידיעות אחרונות", ארנון מוזס

יממה לאחר שנחקר במשך שמונה שעות, מו"ל "ידיעות אחרונות" התייצב היום שוב לחקירה במשרדי להב 433 על השיחות שקיים עם ראש הממשלה בנימין נתניהו

נעמי צורף ורועי ינובסקי, ynet 13:3816.01.17

הסתיימה חקירתו של מו"ל ידיעות אחרונות, ארנון (נוני) מוזס. מוזס הגיע הבוקר (ב') לחקירה נוספת במשרדי יחידת להב 433 בלוד כדי לענות על שאלות בנוגע לשיחות שקיים עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. אתמול נחקר מוזס במשך כשמונה שעות. כמו כן, עורך ידיעות אחרונות רון ירון מסר עדות באותו עניין.

 

נתניהו פרסם אמש פוסט בפייסבוק ובו התייחס לפרסום הציטוטים מהפגישות שקיים מוזס. "בימים האחרונים מתנהל מסע תקשורתי מתוזמר, חסר תקדים בהיקפו, כדי להפיל את ממשלת הליכוד בראשותי. מסע תעמולה זה נועד להפעיל לחץ על היועץ המשפטי לממשלה וגורמים אחרים בפרקליטות כדי שיגישו כתב אישום נגדי", כתב.

 

"השיטה היא פשוטה: יום יום וערב וערב מפיצים תמלילים מסוננים שנבחרים בקפידה ושקרים מכוונים בשני הנושאים שעומדים על הפרק. כמובן שכל עוד החקירה נמשכת, אין לי אפשרות להגן על עצמי. אינני יכול לספר לציבור את הסיפור האמיתי שעומד מאחורי הדברים, שמבהיר שלא הייתה פה שום עבירה. כיוון שאני מנוע מלהיכנס לפרטי החקירה, אני יכול לומר רק את הדברים שהם גלויים וידועים לכל: כולם יודעים שהתנגדתי התנגדות נחרצת לחוק 'ישראל היום', שאחרים רקחו ויזמו עוד הרבה לפני הבחירות של 2013. במשך חודשים ארוכים מנעתי את הבאתו של החוק להצבעה טרומית. משהגיעה ההצבעה, הצבעתי נגד החוק יחד עם קומץ חברי כנסת שכלל את רוב חבריי בליכוד".

 

לסיום כתב נתניהו: "גם ידוע שלאחר שהחוק עבר ברוב גדול, פירקתי את הממשלה והלכתי לבחירות לכנסת, בין השאר בגלל החתרנות מתוך הממשלה להעביר את החוק. כולם גם יודעים שעם הקמת הממשלה החדשה לאחר הבחירות, הכנסתי סעיף מפורש בהסכמים הקואליציונים כדי למנוע הישנות חקיקה כזאת. בגלל כל זה - לא קרה כלום. 'ישראל היום' נשאר על כנו, משגשג ופורח. ואילו התקשורת הרעה שקיבלתי ב'ידיעות אחרונות' ו-ynet לא פסקה ולו לרגע. לכן כל הטענות הללו שאני פעלתי לקידום חוק 'ישראל היום' הן טענות שווא. כך גם לגבי הנושא השני, כפי שיתברר במהלך הזמן".

 

 

מימין: נתניהו ומוזס מימין: נתניהו ומוזס צילום: אלכס קולומויסקי, איי אף פי

 

קודם לפרסום הפוסט של נתניהו, ארנון מוזס נחקר אתמול בפעם השלישית, במשך כשמונה שעות במשרדי יחידת להב 433. בערוץ 2 ציטוטים נוספים מהפגישות בין השניים. אלה הדברים:

 

מוזס: "ביבי, יש בחירות בעוד שלושה וחצי חודשים. יהיו מיליון אלמנטים עליך. ניהלנו את זה ב-2009, אתה שכחת אולי".

נתניהו: "לא שכחתי בכלל".

מוזס: "זה נוהל אינטלגנטי, טוב והיינו לכאורה באותו מצב. כבר היינו בסרט הזה, עשינו את זה. זאת מערכת בחירות רביעית שלנו, לא שלישית, רביעית, 96', 99', 2009 ועכשיו".

מוזס: "בהנחה שאנחנו מסכמים את הדברים, אתה חייב לשחרר מישהו שידבר עם רון (רון ירון - עורך 'ידיעות אחרונות'), את מי שאתה רוצה. אתה חודשים לא נותן את זה".

נתניהו: "ניר חפץ יוכל לדבר איתו?".

מוזס: "לא. ניר רצה לעשות שני דברים, הוא רצה לעבוד אצלך ולהיות עורך ידיעות. אז אני לא רוצה. ניר מדבר איתו בשוטף אבל הוא לא יסמוך על ניר. העניין הוא שבעשר וחצי בלילה אני לשמחתי הולך לישון. בשוטף יש דברים. הדגשים החשובים שלך. הוא צריך להיות בקשר עם שני אנשים".

נתניהו: "זה לא עשר בלילה".

מוזס: "הוא צריך לדבר עם שני אנשים. עם רון (רון ירון - עורך 'ידיעות אחרונות') ועם ערן (ערן טיפנברון - עורך ynet לשעבר)".

נתניהו: "עם ערן ניר לא יכול לדבר? עדיף לא?".

מוזס: "יש משקעים. יש עבר. ניר היה עורך שבעה ימים ורצה להיות עורך ידיעות. הוא מעורבב. ynet זה פחות בעיה. זה במשך היום. זה יותר קל. אם יש דברים דחופים אתה יכול לדבר איתי במשך היום. במהלך היום שיהיה קשר עם רון. תראה ביבי, אנחנו צריכים לעשות הכל מהר, כי אני צריך להזיז את הספינה. אני אומר לרון ביום ראשון".

נתניהו: "אבל תסובב את הספינה".

מוזס: "אני אומר לרון ביום ראשון שידברו איתו, זו ההתחלה. היו כמה דברים קטנים, אחד או שניים, שהוא ביקש וזה קרה".

 

גיא פלג דיווח עוד על "מידע שהגיע אל המשטרה על מעורבותו ותיווכו לכאורה של נתניהו עם אנשי עסקים בניסיון להכניס אותם שותפים ב'ידיעות אחרונות', כדי שהוא יזכה, כך לכאורה עפ"י המידע, לתקשורת טובה יותר. ומי שמככב ברשימה הזאת הוא ג'יימס פאקר, גיבור או מכוכבי פרשת 1000, אותו מיליארדר אוסטרלי. על פי המידע שהגיע למשטרה, ארנון מילצ'ן גם הוא, גיבור פרשת 1000, תיווך בין פאקר לבין מוזס מ'ידיעות אחרונות', כשראש הממשלה על פי המידע שהגיע, הוא זה שהכין את פאקר, למפגשים עם מוזס. על פי מידע שנמצא ונבדק על ידי המשטרה נתניהו תיווך במכירת 'ידיעות אחרונות' גם לקונצרן הגרמני אקסל שפרינגר. ראש הממשלה, שוב על פי המידע שהגיע למשטרה, שוחח עם יו"ר הקונצרן, ד"ר מתיאס דופנר. על פי עדויות שיש למשטרה - שחשוב שהוא יקנה את העיתון. נתניהו תיווך גם בין לארי אליסון הבעלים של חברת אורקל. מוזס נפגש גם עם אליסון בניסיון לגרום לו לרכוש את 'ידיעות אחרונות'. כאמור שלושה אנשי עסקים שבעניינם על פי החשד תיווך ופעל כדי שהם ישתלטו על 'ידיעות אחרונות'".

 

ארנון מוזס הוא מו"ל "ידיעות אחרונות" ובעל השליטה ב-ynet

בטל שלח
    לכל התגובות
    x