$
בארץ

דיווח: מגעים לעסקת טיעון עם פרח לרנר, יועצת בכירה במשרד רה"מ

לרנר שהיתה אמונה על תיאום חוק ישראל היום, נחקרה בחשד לכך שפעלה בניגוד עניינים במטרה לקדם את עסקי בעלה, יחצ"ן ישראל היום. על פי המסתמן, לרנר תודה בעובדות ולא תיכנס לכלא וכן יופחת סעיף האישום

נעמי צורף 20:4915.01.17
מגעים לעסקת טיעון מתקיימים עם פרח לרנר מלשכת רוה"מ, שהייתה אמונה על תיאום חוק ישראל היום, כך מפרסם חדשות ערוץ 10. לרנר נחקרה בחשד לכך שפעלה בניגוד עניינים במטרה לקדם את עסקי בעלה, יחצ"ן ישראל היום. על פי הפרסום, ההסדר עוד לא נסגר באופן סופי, אך על-פי הידוע כעת לרנר תודה בעובדות אך לא תכנס לכלא ויופחת סעיף האישום. לרנר הושעתה מתפקידה עם פתיחת החקירה בעניינה.

 

בחודש יוני האחרון פורסם כי המשטרה סיימה את החקירה בעניינה של לרנר, יועצת בכירה במשרד רה"מ וכי גובשו ראיות לעבירות שיוחסו לה. תיק החקירה הועבר למחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה שם יוחלט אם להעמידה לדין.

 

לרנר, המתאמת בין לשכת רה"מ, בנימין נתניהו, לכנסת, נחקרה באוקטובר שעבר ביחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) שבלהב 433 בחשד למרמה ולהפרת אמונים. לרנר נחשדה בכך שפעלה לקידום עסקיו של בעלה, היועץ האסטרטגי, אבי לרנר, שנחקר אף הוא.

פרח לרנר פרח לרנר

 

החקירה החלה בעקבות בדיקה של אגף המשמעת של נציבות שירות המדינה שבחן את החשש כי לרנר פעלה במשך תקופה ארוכה בניגוד עניינים בשל פעילות בעלה ובהמשך לבקשת היועמ"ש עברה החקירה למשטרה. לפי החשד, לרנר העבירה מידע פנימי שאליו נחשפה במסגרת תפקידה לבעלה.

 

במסגרת החקירה נגבו עדויות רבות, נתפסו מסמכים בהיקף נרחב ולרנר כאמור נחקרה תחת אזהרה בחשד לביצוע עבירות של קבלת דבר במרמה ומרמה והפרת אמונים ובן זוגה נחשד בחשד לסיוע בביצוע עבירות אלה.

 

לפי המשטרה, עם סיום החקירה, "גובשו ראיות לכאורה לפעילות בניגוד עניינים והעברת מידע שאינו נגיש לציבור למקורב לה, בהתייחס לגורמים שהיו בהתקשרות עסקית איתו".

 

מפרקליטה, עו"ד רועי בלכר לא נמסרה תגובה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x