$
בארץ

עיקר דו"ח המבקר הראשון על קק"ל יפורסם ביום רביעי

המבקר החליט לא להמתין עוד לכנסת ולפרסם את הדו"ח. הוועדה לבדיקת מינויים תוכל לקבל את החומר העוסק במנכ"ל קק"ל היוצא מאיר שפיגלר

שחר אילן 08:1515.01.17

דו"ח מבקר המדינה הראשון על הקרן הקיימת לישראל יפוצל ועיקרו יפורסם ביום רביעי הקרוב. משמעות הפיצול היא שהוועדה לבדיקת מינויים בראשות השופטת בדימוס בילהה גילאור תוכל להתרשם מהפרק בדו"ח העוסק במנכ"ל קק"ל היוצא ומנכ"ל ביטוח הלאומי מיועד מאיר שפיגלר ולהחליט אם צריכה להיות להם השפעה על אישור מינויו. מדובר, ככל הידוע, בפרק העוסק בסיורים של שפיגלר בארץ ופגישותיו עם ראשי רשויות.  

 

 

דני עטר. "אין שום הסתרה" דני עטר. "אין שום הסתרה" צילום: עמית שעל

 

ההחלטה על פיצול הדו"ח התקבלה בעקבות הדחיות החוזרות ונשנות של ההחלטה בכנסת בנושא הטלת החיסיון על פרק אחר בדו"ח, העוסק בעסקת קרקעות מ־1991. ממשרד מבקר המדינה נמסר כי המבקר יוסף שפירא "החליט לא להמתין עוד ולפרסם לציבור את דו"ח קק"ל ביום רביעי הקרוב". במשרד המבקר לא התייחסו לשאלה האם לשאיפה להעמיד את הדו"ח לרשות ועדת גילאור היתה השפעה על ההחלטה.

 

כדי לאפשר את פיצול הדו"ח תתכנס מחר ועדת המשנה של הוועדה לביקורת המדינה של הכנסת לענייני ביטחון, יחסי חוץ ויחסי מסחר בינלאומיים בראשות ח"כ קארין אלהרר מיש עתיד. היא צפויה להטיל בהליך חריג חיסיון זמני על הפרק שנוגע לעסקה מ־1991. זאת, עד לקבלת החלטה סופית בנושא. ממשרד המבקר נמסר ש"ככל שהוועדה תתיר (בעתיד — ש"א) לפרסם את הפרק האמור, הוא יפורסם בנפרד". שפיגלר לא היה מעוניין להגיב לדברים.

 

דו"ח המבקר עוסק במינהל פיקוח הקרקע של הקק"ל (מפ"ק), המנהל, מתכנן ומפתח את קרקעות הקרן. לפני כמה שבועות הגישה הקרן הקיימת לכנסת בקשה להטלת חיסיון על פרק בדו"ח. הפרק עוסק בעסקת קרקעות מ־1991 שבמסגרתה העביר מינהל מקרקעי ישראל לקק"ל 50 אלף דונם. הקרקעות הועברו, בניגוד לחוק מינהל מקרקעי ישראל, ללא אישור ועדת הכספים של הכנסת. יו"ר הקרן דני עטר הסביר שבהסכם מ־1991 "נקבע שנושא ספציפי יהיה סודי. אנחנו סבורים שלא השתנה שום דבר בנושא הצורך לשמור על הסודיות". עטר טוען ש"אין פה שום הסתרה. אין לי שום סיבה להגן על קודמיי (שבהם עוסק דו"ח המבקר — ש"א)".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x