שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

הצעת חוק: לחסום טלפונים שעל כרטיסי ביקור לזנות

השר לביטחון הפנים צפוי להגיש את הצעת החוק בשבועות הקרובים. משרדו ומשרד המשפטים מתווכחים על הצעת חוק להפללת בתי הדפוס של הכרטיסים

שחר אילן 08:4115.01.17

גלעד ארדן, השר לביטחון הפנים, צפוי להגיש בשבועות הקרובים הצעת חוק שתאפשר לחסום מספרי טלפון שמופיעים על כרטיסי ביקור המפרסמים שירותי זנות. זאת במסגרת המאבק למיגור התופעה. במקביל ישנה מחלוקת בין משרדו לבין משרד המשפטים לגבי צעד אחר שיכול לסייע במאבק בכרטיסי הזנות — החלת אחריות פלילית על בתי הדפוס והגרפיקאים המייצרים אותם.

 

ביום שלישי האחרון התקיים דיון בנושא בוועדת המשנה למאבק בסחר בנשים ובזנות בראשות ח"כ עליזה לביא מיש עתיד. בלשי מחלק המוסר של ימ"ר תל אביב, שהשתתפו בדיון, טענו שניתוק קווי הטלפון שעל הכרטיסים חיוני למאבק בזנות. "המספרים האלו שווים הון עתק לבתי הבושת. ברגע שמורידים את הקו, בתי הבושת מאבדים את הלקוחות", אמרו הבלשים. "זה מנטרל את כל סוגי הפרסומים שבהם מופיעים המספרים וזו פגיעה כלכלית". 

כרטיסי ביקור לשירותי מין כרטיסי ביקור לשירותי מין צילום: שאול גולן

בדיון התפתח ויכוח סביב הצעת חוק של יו"ר הוועדה למעמד האשה של הכנסת ח"כ עאידה תומא סלימאן מהרשימה המשותפת, שמבקשת להפליל את בתי הדפוס והגרפיקאים שמייצרים את הכרטיסים. ח"כ תומא סלימאן טענה שהביאה לפני שבועיים את ההצעה לוועדת השרים לחקיקה, אך בשל התנגדות משרד המשפטים לא התקיימה הצבעה.

גלעד ארדן, השר לביטחון הפנים גלעד ארדן, השר לביטחון הפנים צילום: נמרוד גליקמן

 

המשרד טוען שניתן לפעול נגד בתי הדפוס והגרפיקאים כבר לפי החוק הקיים, אך מנגד טוענת המשטרה שדרוש שינוי בחוק.

 

ארדן אף הגיש ערר לממשלה נגד התנגדות משרד המשפטים. "בחוק היום לא קיימת התייחסות להדפסה", טען בישיבה סגן מנהל אגף הפיקוח בעיריית תל אביב יאיר אמר. "אחרת היינו פועלים נגד בתי הדפוס במישור הרישוי". ח"כ לביא דרשה מהמשרדים ומעיריית תל אביב להיפגש ולהגיע להצעה מוסכמת.

 

ח"כ לביא הדגישה כי "הסרסרות כבר כמעט הפכה לחלק מהנוף העירוני, מזהמת את המרחב הציבורי ומנוגדת לחוק. מי שמפרסם זנות הוא עבריין וגם מי שמאפשר את הפרסום". עוד טענה לביא שעיריית תל אביב לא ממגרת את התופעה משום שהדבר לא מספיק חשוב לה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x