$
בארץ

בג"ץ ביטל את צו הביניים, מכונות המזל של הלוטו הושבתו

עתירתם של הזכיינים דרשה תקופת מעבר להפסקת פעילות המכונות של שנה. ההחלטה היום התקבלה לבקשת משרד האוצר. הפסקת פעילות מכונות המזל החלה בשעה 6 בערב

עמרי מילמן 18:2411.01.17

בג"ץ ביטל הערב (ד') את צו הביניים שהוציא בתחילת השבוע על החלטת שר האוצר משה כחלון, להפסיק לאלתר את פעילות מכונות המזל, והקפיא את ההחלטה עד לקבלת התגובה של האוצר.

 

 

 

צו הביניים הספיק למפעל הפיס לאשר לזכיינים להמשיך ולהפעיל את מכונות המזל, זאת בניגוד לעמדת האוצר. אולם כעת, לאור החלטתו של השופט יורם דנציגר, יידרשו הזכיינים להפסיק את פעילות המכונות שוב.

 

עתירתם של הזכיינים דרשה תקופת מעבר להפסקת פעילות המכונות של שנה. לאור ההצאות שנדרשו להן כדי להכניס את המכונות לעסקיהם ובעקבות התלות שלהם בפעילות זו.

 

החלטתו של דנציגר באה לאחר שמשרד האוצר הגיש בקשה להסרת צו הביניים. בעקבות פירוט השתלשלות האירועים פסק השופט כי צו הביניים יוסר כך שהחלטת האוצר בינתיים בתוקף והפעלת המכונות אסורה.

 

באוצר השיבו בתגובתם לעתירה כי כבר בחודש אוגוסט 2016 "התקבלה החלטת ממשלה מס' 1902 בעניין איסור על עריכת הגרלות אלקטרוניות החל משנת 2017, דבר שלא בא זכרו בעתירה". בעקבות זאת קבע השופט היום: "איני רואה מנוס מביטול הצו הארעי".

מכונות המזל מכונות המזל צילום: מיכאל קרמר

 

 

כעת על הזכיינים להמתין לתגובת האוצר שצריכה להישלח לבג"ץ עד סוף החודש, בעקבותיה יחליט אם לדון בנושא או לדחות את העתירה.

 

ההיתר שקובע את המשך פעילות מפעל הפיס במסגרתו נקבע כי תיפסק פעילות מכונות המזל, היה אמור להחתם עד 1 בינואר, אולם עד כה לא חתם מנכ"ל האוצר שי באב"ד על ההיתר, למרות הצהרות מוקדמות של האוצר, כך שעוד עלולים להיות שינויים.

 

 

כחלק מהסיכום גם נקבע כי האוצר ישפה את הרשויות המקומיות, המחזיקות במפעל הפיס, במקרה של פגיעה בהכנסות בעקבות הפסקת פעילות המכונות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x