$
בארץ

"לא מעניין אותי אף אחד. נטו - מיקי זוהר"

גלי צה"ל פרסמו הבוקר הקלטה מפגישה בין יושב ראש הקואליציה דוד ביטן לבין חבר הכנסת מיקי זוהר שדרש לקבל עשרות מיליוני שקלים מתקציב המדינה

שחר אילן 12:0811.01.17

איומים קללות ועלבונות הוחלפו בין ראשי הקואליציה במסגרת הדיונים על ההקצבות הפוליטית בליל אישור התקציב בועדת הכספים בחודש שעבר. מרכז הקואליציה בועדת הכספים, ח"כ מיקי זוהר מהליכוד, אמר בין היתר ליו"ר הקואליציה, דוד ביטן, אף הוא מהליכוד: "לא מענין אותי אף אחד, נטו מיקי זוהר. אני אעשה נזק". הוא האשים את ביטן שהוא "דואג רק לתחת שלו, מוכן למכור את אישתו", ואמר ש"ביטן לא מגיע לקרסוליים שלי". ביטן ענה לו שהוא "שם עליו פס". ושזוהר "דרס את כולם בקרית גת".

 

האזינו להקלטה כפי ששודרה בגלי צה"ל

 

 

הדברים של זוהר וביטן נחשפו הבוקר בהקלטות שפרסם מיכאל שמש בגלי צה"ל. הוויכוח עסק בדרישת זוהר לקבל הקצבות פוליטיות בסכום של 150 מיליון שקל לשנתיים בעוד בסופו של דבר קיבל 40 מיליון שקל. הדברים נאמרו בדיונים מאחורי הקלעים של ישיבת ועדת הכספים בעוד אישור התקציב מתעכב כל הלילה. זוהר עצמו טען אז שהסכום שקיבל עלוב, שביקש הרבה יותר, ושהוא גאה שנאבק למען הכספים האלה.

 

זוהר, כך עולה מההקלטות אמר לביטן: "לא מעניין אותי אף אחד, לא ביטן, לא ראש הממשלה, נטו מיקי זוהר. אני אעשה נזק יותר גדול ממה שאתם חושבים. מה אתם חושבים שאתם מאיימים עלי? תאיים על מישהו אחר, על נאוה בוקר".

 

עוד טען ש"ביטן דואג רק לתחת שלו" ו"יהיה מוכן למכור את אמא שלו כדי להשיג את מטרותיו". כנראה בהמשך לחילופי דברים קודמים אמר לביטן: "אתה לא תגיד לי אפס, אתה לא מגיע לקרסוליים שלי. אני רוצה להגיד לכל עם ישראל מה שיש לי על הלב, על האינטרסים שיש בתקציב, איך הקואליציה מתנהגת, מה האינטרסים. יו"ר הקואליציה מוכן לדרוס את כולם".

 

ביטן אמר במהלך הדיון: "אל תאים עלי. שב בשקט יותר טוב. למה מי אתה. אני יו"ר הקואליציה, חבובי. אני שם פס עליך. תגיד מה שאתה רוצה. אתה לא תקבל שקל. אם אתה מקבל 150 מיליון שקל, אז אין לך בעיה". ביטן גם אמר על זוהר: "יש מישהו שהוא לא דרס בקרית גת"? קרית גת היא עיר מגוריו של זוהר. זוהר ענה: "בקרית גת כולם אוהבים אותי".

 

זוהר אמר בתגובה ש"מדובר בשיחה אישית ואמוציונלית שהתנהלה ערב העברת התקציב, במהלכה נלחמתי ובצדק על מנת לקבל את הכספים הקואליציונים אותם העברתי לפריפריה, לחיזוק ההתיישבות והיהדות במדינה. אני גאה בכל שקל שהשגתי לטובת הציבור אותו אני מייצג". זוהר מאשים את ח"כ אורן חזן שהקליט והדליף את השיחה. "הוא מקליט סדרתי של שיחות פנימיות עושה נזק בלתי הפיך לליכוד".

 

יו"ר וועדת השקיפות של הכנסת ח"כ סתיו שפיר הודיעה הבוקר כי תפנה למבקר המדינה בדרישה לעצור את כל הכספים הקואליציוניים ולברר מיידית את התנהלות הקואליציה בנושא. זאת "בעקבות חשיפת ההקלטות המבישות של ח"כ זהר בדיוני התקציב". ח"כ שפיר הוסיפה "ההקלטות הן הוכחה שמפלגת השלטון הביאה את המאפייה והקזינו לתוך הכנסת. כמו ביבי ככה הח"כים מטעמו שמנהלים את הכנסת - פוליטיקאים קטנים שפשוט שכחו שהם אמורים לדאוג לאזרחי ישראל, וחושבים שזה הפוך - שאזרחי המדינה אמורים לשרת אותם. שהכסף של כולנו שייך להם".

מיקי זוהר
מיקי זוהר צילום: אוהד צויגנברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x