$
בארץ

החסמים הוסרו: אושר מינויו של עוזי לנדאו לדירקטוריון רפאל

מדובר במינוי השני ששר הבטחון ליברמן מצליח להביא לאישור בוועדה לבדיקה מינויים, לאחר שאושר לפני כחודש מינויו של יצחק אהרונוביץ' ליו"ר תע"ש

אסנת ניר 11:4511.01.17

הוועדה לבדיקת מינויים בראשות השופטת בדימוס בלהה גילאור אישרה אתמול (ג') את מינויו של עוזי לנדאו לדירקטוריון החברה הביטחונית הממשלתית רפאל. לפי ההערכות, מינויו של לנדאו יאושר על ידי הדירקטוריון בישיבתו הבאה. זאת על אף שטרם ההודעה של ליברמן על כוונתו למנות את לנדאו ביולי האחרון פנו הדירקטוריון לשר והביעו מחאה על הכוונה לא להאריך את כהונתו של היו"ר המכהן תא"ל (במיל') יצחק גת.  

כעת, בעקבות כוונתו של גת לפרוש מרפאל לאחר שלוש וחצי שנים בהן מכהן כיו"ר, כפי שפורסם ב"כלכליסט" לפני כשבוע, לא צפויים להימצא מכשולים בפני מינויו ליו"ר החברה.

 

עוזי לנדאו עוזי לנדאו צילום: עמית שעל

 

מדובר במינוי פוליטי של עוזי לנדאו, חבר מפלגתו של ליברמן בישראל ביתנו. בעבר שימש לנדאו כשר לביטחון פנים, שר האנרגיה ושר התיירות והיה חבר בדירקטוריונים של אל על, רשות הנמלים ורשות שדות התעופה.

 

 

 

זהו המינוי השני של ליברמן לחברה ממשלתית ביטחונית שמאושר על ידי הוועדה, לאחר שלפני כחודש אושר מינויו של יצחק אהרונוביץ' ליו"ר תעש. כזכור, המינוי השלישי שמקדם ליברמן - של יאיר שמיר ליו"ר תע"א - נתקל בהתנגדות עזה מצד גורמים שונים כרשות החברות, היועמ"ש ומבקר המדינה ועורר סערה בשני דיוני הממשלה האחרונים. לפני כשבוע וחצי החליטה הממשלה לתמוך במינוי של יאיר שמיר לדירקטוריון החברה ולחייב את הוועדה לבדיקת מינויים לדון במינויו פעם נוספת. זאת לאחר שזו פסלה אותו קודם לכן, בשל טענות לזיקות פוליטיות לשרים ורצונו לכהן במקביל בשתי חברות ממשלתיות גדולות במקביל לניהול עסקיו הפרטיים. טרם נקבע מועד לדיון נוסף במינויו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x