$
בארץ

חשש - תקלה בצינור הדלקים של חברת החשמל הוביל לכתם נפט ליד אשדוד

מפקחי היחידה הארצית להגנת הסביבה נמצאים בשטח – בחוף ובים - מלווים את פעולות הספיגה ובודקים את מקור הזיהום. חברת החשמל: אותר מקור הדליפה. "החברה עצרה את השימוש בקו ופועלת לריקון הצינור מדלק"

ליאור גוטמן 11:5210.01.17

המשרד להגנת הסביבה הודיע הבוקר (ג) שמפקחי היחידה הארצית להגנת הסביבה הימית איתרו כתם שמן קטן יחסית באורך של כ-200 מטר, צפונית לאשדוד. הכתם נמצא בים, ונרשמו נחיתות של שאריות הנפט על החוף. לפי המשרד להגנת הסביבה "החשד הוא כי מדובר בצינור של המקשר הימי של חברת החשמל", כאשר הנחייה יצאה בהתאם לחברה. עוד אומרים שם שמפקחי היחידה נמצאים בשטח – בחוף ובים - מלווים את פעולות הספיגה ובודקים את מקור הזיהום.

 

צינור הדלקים של חברת החשמל אמור לשרת אותה לייבוא דלקים עבור הפעלת תחנות הכוח וזאת למקרה של תקלה באספקת הגז. הצינור הנוכחי ישן יחסית ובמהלך השנה האחרונה הונחה הצעה לבנות צינור חדש וזאת בשל הצורך להעתיק את זה הקיים שמיקומו היה בסמוך לנמל החדש שבונים שם.

 

כתם נפט ליד אשדוד כתם נפט ליד אשדוד צילום: משרד הגנס

 

מחברת החשמל מסרו בתגובה ש"חברת החשמל פועלת עם המשרד להגנת הסביבה לאיתור מקור הכתם. בינתיים נעשות פעולות סיוע ללכידת הזיהום באמצעות ציוד לאיסוף המפגע".

 

מחברת החשמל נמסר כי אותר מקור הדליפה. החברה עצרה מיד את השימוש בקו, פועלת כעת לריקון הצינור מדלק , לאיסוף הדלק שנפלט ולתיקון הקו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x