שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בית הנשיא: ההתקשרויות עם ספקים הסתכמו ב-25 מיליון שקל ב-2015

התנועה לחופש המידע פירסמה היום את פירוט ההתקשרויות בין בית הנשיא לספקים שונים ממנו עולה כי הוצאות הביטחון תפסו את הנתח העיקרי, כולל הקמת שער כניסה ומימון אבטחה של הנשיא לשעבר שמעון פרס בחו"ל

עמרי מילמן 19:4209.01.17

התנועה לחופש המידע פירסמה היום (ב') את התקשורויות בית הנשיא עם ספקים בשנת 2015 ועולה שהגיעו לכ-25 מיליון שקל.

 

מפירוט ההתקשרויות עולה כי בשביל להקים שער כניסה לבית הנשיא בהתאם לסטנדרטים הביטחוניים שילם בית הנשיא למשרד הביטחון 4.5 מיליון שקל. עוד עולה כי בית הנשיא שילם לעיריית ירושלים ארנונה בהיקף של מיליון שקל, ולחברת חשמל חשבון בהיקף של 523 אלף שקל. על ייעוץ עבור תקשורת זרה שילם בית הנשיא לפרלמן ג'ייסון אהרן 56.6 אלף שקל.

 

חלק ניכר מהתשלום לספקים של בית הנשיא הוא למעשה עלויות של הוצאות נשיאים לשעבר כך למשל עולה כי תשלום הארנונה שנתי על מעונו ולשכתו של הנשיא לשעבר יצחק נבון עמד על 43 אלף שקל. עבור לשכות ומעונות של נשיאים לשעבר שולם חשבון חשמל של 45 אלף שקל.

 

הנשיא שמעון פרס ז"ל בגן בית הנשיא. 770 אלף שקל לאבטחה בחו"ל ב-2015 הנשיא שמעון פרס ז"ל בגן בית הנשיא. 770 אלף שקל לאבטחה בחו"ל ב-2015 צילום: רויטרס

 

מי שמככב בתשלומים לספקים של בית הנשיא הוא למעשה הנשיא לשעבר, שמעון פרס, שמימון האבטחה שלו בחו"ל (וכרטיסי הטיסה של המאבטחים) הסתכמו בכמעט 770 אלף שקל. מהפירוט עולה כי עבור אבטחת פרס בנסיעה לארה"ב שילם בית הנשיא 91 אלף שקל, ועל כרטיסי הטיסה למאבטחים עוד 38.6 אלף שקל. על אמצעי אבטחה לפרס בפורום הכלכלי באיטליה שילם בית הנשיא 71 אלף שקל. עבור אבטחת נסיעת פרס לכינוס הכלכלי העולמי בשוויץ שולמו "רק" 9,000 שקל. טיסת פרס לארה"ב בינואר הקודם עלתה 35 אלף שקל על אבטחה ועוד 31 אלף שקל על הטסת המאבטחים. כרטיסי הטיסה למאבטחים כדי לאבטח את טיסתו של פרס לקונגו לכינוס ראשי מדינות אפריקה עלו 65 אלף שקל וכרטיסי הטיסה למאבטחים לאירוע קהילות יהודיות בקנדה עלו 28 אלף שקל, על כרטיסים לאירוע דומה בלונדון שילם בית הנשיא רק 16 אלף שקל. ועל כרטיסים למאבטחי פרס לרוסיה שילמו רק כ-9,000 שקל. על כרטיסים לקייב למאבטחי פרס שילמו 4,000 שקל. בטיסה נוספת לארה"ב הוציא בית הנשיא 80 אלף שקל על האבטחה עצמה ו-48 אלף שקל על הטיסות של המאבטחים. על טיסה וכרטיסים למאבטחים בשוויץ שילמו 43 אלף שקל ו-14 אלף שקל. אבטחת פרס באזרבג'אן עלתה 108 אלף שקל והטסת המאבטחים 20 אלף שקל. אבטחת פרס בסין עלתה 52 אלף שקל. על אבטחת הנשיא לשעבר פרס באירועים בארץ שולמו 3,000 שקל ו-2,800 ללינה של המאבטחים בצפון הארץ.

 

עו"ד נירית בלייר, מנכ"לית התנועה לחופש המידע: "עם מסירת ההוצאות לשנת 2015, שמחנו לגלות שבית הנשיא מאמץ ערכים של שקיפות וחופש מידע. ההוצאות נמסרו באופן נגיש וברור, המאפשר לציבור לבחון את השימוש שנעשה במימון הציבורי. ראוי שכל הרשויות הציבוריות הכפופות לחוק חופש המידע ינהגו בדרך זו. לפני מספר חודשים פנתה התנועה לבית הנשיא בבקשת חופש מידע לפירוט כל הוצאותיו בשנת 2015 וכן בבקשה להצגת החשבוניות בגין ההתקשרויות הללו. למרות שנתקלו לא אחת בקשיים טכניים לשליפת המידע, במשרד הממונה על חופש המידע בבית הנשיא עמדו עמנו בקשר רציף ועתה נמסרו לידינו כל הוצאות בית הנשיא כמבוקש. חשוב לציין גם כי בשל רשימת ההוצאות הארוכה, אף ניתנה בידינו אפשרות לבחור מבין ההוצאות המפורטות בדו"ח את החשבוניות לפרסום, תוך הבטחה להעבירן על פי דרישה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x