$
בארץ

בעקבות החלטת בג"ץ: מפעל הפיס הודיע על חידוש פעילות מכונות המזל

במשרד האוצר הורו למפעל הפיס להפסיק באופן מיידי את פעילות 500 המכונות הפועלות ברחבי הארץ, אך הזכיינים טענו מצידם כי מדובר במהלך חד צדדי ולא חוקי. אתמול הוציא בג"ץ צו ביניים שמאפשר את המשך הפעילות עד לדיון הבא שנקבע ב-29 בחודש

עמרי מילמן 16:3809.01.17

מפעל הפיס הודיע היום לאוצר כי הוא מחדש את פעילות 500 מכונות המזל הפרוסות ברחבי הארץ באמצעות זכיינים. ההחלטה התקבלה בעקבות החלטת בג"ץ אתמול להוציא צו ביניים להחלטת כחלון להפסיק מיידית את פעילות מכונות המזל, ללא תקופת ביניים במסגרת חידוש היתר הפעילות של מפעל הפיס. הזכיינים טענו כי הם נדרשו להשקיע כסף בכדי להפעיל את מכונות המזל בעסקיהם ולכן ההפסקה המיידית והחד צדדית מצד האוצר אינה חוקית.

 

עד היום פעלו מכונות המזל ב-150 מוקדים שונים בארץ. היתר הפעילות של מפעל הפיס טרם נחתם, זאת למרות הצהרות האוצר משבוע שעבר, וצפוי להחתם בימים הקרובים.

 

היום התקיים דיון בוועדת הרפורמות, בראשה עומד ח"כ אלי כהן, בנושא המשך הפעילות של הטוטו במסגרתו מבקש האוצר להפסיק מיידית את הימורי הסוסים שמופעלים היום על ידי החברה הבריטית GBI, למרות שהחוזה עמה קובע כי ההימורים יפעלו לפחות עד סוף 2018.

 

חברי הכנסת מהאופוזיציה ומהקואליציה תקפו את האוצר על כוונתו לבטל מיידית את ההימורים למרות שהמהלך צפוי לחייב את המדינה לפצות את החברה הבריטית והסתייעו בהחלטת בית המשפט העליון כדי לבסס את טענותיהם. לטענת החברה הפיצויים שתדרש המדינה לתת לה על הפסקת הפעילות יעמדו על מאות מיליונים. במקביל המהלך צפוי להקטין את הכנסות הטוטו ב-50 מיליון שקל. מנגד באוצר מתעקשים להפסיק את הפעילות מיידית במטרה לצמצם את ההימורים.

 

מכונות המזל. ימשיכו לפעול על אפו וחמתו של האוצר מכונות המזל. ימשיכו לפעול על אפו וחמתו של האוצר צילום: מיכאל קרמר

 

משרד האוצר מסר כי הוא קיבל בהפתעה את החלטת בית המשפט והגיש בקשה לביטול הצו הארעי בתקווה שבג"ץ יחזור בו מההחלטה שניתנה במעמד צד אחד בלבד.

 

מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד מסר כי : "לאחר 10 שנים שבהן פעלו המכונות וגרמו לנזק בלתי יתואר לשכבות החלשות הנחה שר האוצר, משה כחלון, לסיים פגיעה זו. משרד האוצר יעשה כל שביכולתו לפעול לשינוי החלטת בית המשפט עד לסגירתן סופית של מכונות המזל. אנו סמוכים ובטוחים שבג"ץ יקבל את ההחלטה הנכונה ולא ייתן יד לפגיעה בשכבות החלשות".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x