$
בארץ

ועדה חדשה תבחן דרכים לחיזוק כושר התחרות של התעשייה הישראלית

על הקמת הוועדה הציבורית סיכמו שר האוצר משה כחלון ונשיא התאחדות התעשיינים שרגא ברוש. בראש הוועדה יעמוד מנכ"ל האוצר שי באב"ד והקמתה תובא לאישור הממשלה ביום ראשון הקרוב

עמרי מילמן ואסנת ניר 16:3106.01.17

שר האוצר משה כחלון ונשיא התאחדות התעשיינים סיכמו על הקמת "וועדה ציבורית לבחינת דרכים לחיזוק כושר התחרות של התעשייה הישראלית". כחלון יעלה את הקמת הוועדה לאישור הממשלה ביום ראשון.

 

בראש הוועדה יעמוד מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד, והיא תכלול את נשיא התאחדות התעשיינים שרגא ברוש, מנכ"ל משרד הכלכלה והתעשייה עמית לנג, נשיא התאחדות המלאכה והתעשייה יוסי אלקובי, יו"ר הרשות הלאומית לחדשנות טכנולוגית, יו"ר איגוד ההייטק בהתאחדות התעשיינים, ועוד.

 

לפי האוצר והתאחדות התעשיינים, הוועדה תדון ב"גיבוש דרכים להעלאת הפריון וחיזוק כושר התחרותיות של התעשייה המקומית, בחינת יעילות כלי הסיוע הקיימים לטובת עידוד התעשייה והייצוא, ואת הצורך בביצוע התאמות ושיפורים בהם לאור האתגרים הנוכחיים. כמו כן הוועדה תבחן דרכים למינוף היתרונות הקיימים בענפי תעשייה בהם לישראל יש פוטנציאל תחרותי בהשוואה לעולם".

 

נשיא התאחדות התעשיינים שרגא ברוש נשיא התאחדות התעשיינים שרגא ברוש צילום: אלכס קולומויסקי

 

שר האוצר, משה כחלון: "התעשייה הישראלית היא בעלת חשיבות רבה למשק, לצמיחה וליצירת מקומות תעסוקה בכלל ובפריפריה בפרט. תפקידנו לסייע לתעשייה הישראלית להתחרות בשווקים הבינלאומיים ולהסיר חסמים ורגולציה מיותרת המונעים את התפתחותה".

 

נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש: "החלטת הממשלה מסמנת שינוי כיוון, זהו חיבוק ראשון של ממשלת ישראל לתעשייה והכרה בחשיבותה לצמיחה ולהעלאת רמת החיים במשק כולו. אני מודה לשר כחלון על התמיכה והמסר החשוב שהעבירו לתעשייה הישראלית".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x