שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

ח"כים מזהירים מפני הרפורמה בהימורים: הפסקת מרוצי הסוסים לפני תום החוזה תעלה 200 מיליון שקל

כך עולה מהדיון של ועדת הרפורמות בנושא ההימורים. חלק גדול מהרפורמה הוכנס להיתר החדש של מפעל הפיס, וכעת האוצר מבקש להשוות את תנאי הפעילות של הטוטו, בהם ביטול מירוצי הסוסים, בתיקון לחוק

שחר אילן 12:1104.01.17

חברי כנסת מזהירים שביטול הימורי הסוסים לפני תום החוזה עם החברה הבריטית GBI בקיץ 2018, יעלה בין 200 ל-250 מיליון. ח"כ איציק שמולי מהמחנה הציוני אומר ש"אם זה יעלה סכומים כאלה אולי שווה לחכות ל-2018. אני לא רוצה לבטל את הימורי הסוסים ולצאת חמורים".

 

ועדת הרפורמות של הכנסת בראשות ח"כ אלי כהן מכולנו החלה הבוקר (ד') את הדיון בחלקי הרפורמה בהימורים שהופרדו מחוק ההסדרים. במסגרת חוק ההסדרים הועלה המיסוי על פרס ההימורים החוקיים מ-30% ל-35%. אבל חלקי הרפורמה העוסקים במועצה להסדר הימורים בספורט הופרדו והדיון בהם החל היום.

 

שמולי טען שהאוצר מבקש צ'ק פתוח לנהל משא ומתן עם החברה הבריטית והוא דורש לדעת מה הסכום. ח"כ יואל רזבוזוב האשים את האוצר ש"למען האגו אתם מוכנים להקריב 200 מיליון".

שי באב"ד. "אם הכסף לספורט מגיע מתופעות שליליות, צריך לדאוג שלא יגיע משם" שי באב"ד. "אם הכסף לספורט מגיע מתופעות שליליות, צריך לדאוג שלא יגיע משם" צילום: עמית שעל

 

מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד טען בתגובה שמדובר בסכומים נמוכים יותר וחברי הכנסת פוגעים במשא ומתן. כן אמר שאם לא תופסק פעילות מרוצי הסוסים, צפויה תביעה מיידית של מפעל הפיס, שנאלץ להפסיק את הפעלת מכונות המזל.

 

חלק גדול מהרפורמה, דוגמת ביטול משחקי המזל והגבלת הפרסום, הוכנס להיתר החדש של מפעל הפיס שחודש השבוע. עכשיו מבקש האוצר להשוות את תנאי הפעילות של הטוטו. כיוון שפעילות הטוטו מוסדרת בחקיקה ולא מכוח היתר, יש צורך בתיקון לחוק, כלומר העברת החלק שהופרד מחוק ההסדרים. במסגרת התיקון לחוק, מבקש האוצר בין היתר לבטל את מירוצי הסוסים וכן להעביר חצי מילארד מהכספים החונים של הטוטו לידי הממשלה. הכספים החונים מיועדים לפרוייקטים עתידיים של ספורט שימומשו בשנים הבאות.

 

במהלך הדיון האשימו משרדי האוצר והספורט זה את זה בהפרת סיכומים. באב"ד אמר ש"כל פעם שעושים סיכום עם משרד הספורט, הוא נפתח אחרי חמש דקות". מנהל אגף תקציבים במשרד הספורט גיא אטיאס אמר ש"זה נכון גם מהצד השני".

 

אטיאס הודיע שהמשרד יתנגד לכל סעיף שמביא לירידה בהכנסות המועצה להסדר הימורים בספורט. זאת, בשל החשש לפגיעה בתקציבי הספורט וכל זמן שלא יוסכם על תקציב ספורט שלא תלוי בהכנסות הטוטו. באב"ד בתגובה אמר ש"יש מכתב שלי לשרת הספורט ולטוטו שאומר שתקציבי הספורט לא ייפגעו. אין לנו מטרה ורצון לפגוע בתקציבי הספורט. אבל אם הכסף לספורט מגיע מתופעות שליליות, צריך לדאוג שלא יגיע משם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x