$
בארץ

האוצר התחרט: מפעל הפיס לא יפעיל משחקים באינטרנט

במקביל הוחלט על דחייה ב-48 שעות נוספות של החתימה על ההיתר, במסגרתו הופסקה פעילות מכונות ההימורים, וכן הוגבלה הצמיחה בפעילות מפעל הפיס ל-2.7% בשנה

עמרי מילמן 12:5203.01.17

אחרי שהגיעו כמעט להסכמות מלאות אתמול בערב, משרד האוצר ומפעל הפיס שאיפשר את חתימת מנכ"ל האוצר, שי באב"ד, על ההיתר החדש שיאפשר למפעל הפיס להפעיל הגרלות והימורים בארץ, משרד האוצר התחרט ברגע האחרון וחזר בו מהסיכומים עם מפעל הפיס בנוגע להפעלת משחקים חדשים באינטרנט.

 

במקביל החליטו על דחייה נוספת של חתימת ההיתר ב-48 שעות נוספות, זאת לאחר שההיתר הנוכחי שהיה אמור להסתיים במוצ"ש הוארך כבר ביומיים.

 

דוכן של מפעל הפיס דוכן של מפעל הפיס צילום: ערן גרנות

 

במסגרת ההיתר החדש, הופסקה מיידית הפעלת מכונות ההימורים, וכן הוגבלה הצמיחה בפעילות מפעל הפיס ל-2.7% בשנה. במפעל הפיס ציפו כי המשחקים באינטרנט, שיוגבלו על ידי זיהוי והגבלה של שימוש בכרטיסי אשראי יפצה במידה מסויימת על הפגיעה בהכנסות שהוערכה על ידם בכ-800-600 מיליון שקל.

 

כוונת האוצר אז הייתה גם לבטל את משחקי הקינו (KENO). אולם אתמול סיכמו הצדדים כי יתקיימו שמונה הגרלות ביום ואלו יעשו רק ברשויות במדד סוציו-אקונומי 6 ומעלה.

 

קינו הוא משחק המבוצע מספר פעמים במהלך היום. המשחק מתבצע על גבי מסכי הפלזמה ב-150 מתחמים שונים בארץ. תוצאות ההגרלה (המספרים הנבחרים מתוך טבלה) מוקרנות באמצעות אנימציה גרפית על מסכי פלזמה.

 

 

 

בעקבות הפגיעה הצפויה בהכנסות סיכמו הצדדים כי 7.5% מההכנסות שמוענקים היום לתרבות ולמלגות יוגבלו לסכום של 108 מיליון שקל בלבד - ללא תלות ברווחי מפעל הפיס. יתר ההכנסות יתחלקו 50-50 בין השלטון המקומי לצורכי בניית מועדונים, מגרשים וכו' ובין בניית כיתות לימוד וגני ילדים, כאשר משרד האוצר יעניק לשנתיים הבאות רשת ביטחון של עד 150 מיליון שקל עבור השלטון המקומי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x