שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

נמל חיפה זיהם, והמשרד להגנת הסביבה הטיל קנס של כ-2.2 מיליון שקל

הקנס נובע בשל אי קיום הוראות שניתנו לחברה לפי חוק אוויר נקי, בגין פריקת חומרים שלא לפי ההוראות ובאופן שעלול לגרום למפגע אבק

ליאור גוטמן 09:4102.01.17
המשרד להגנת הסביבה הטיל עיצום כספי בהיקף של כ-2.2 מיליון שקל על חברת נמל חיפה, זאת בגין הפרה ואי קיום של הוראות שניתנו לחברה לפי חוק אוויר נקי. לדברי המשרד להגנת הסביבה העיצום הוטל, בין היתר, בגין פריקת חומרים שלא לפי ההוראות ובאופן שעלול לגרום למפגע אבק, אי התקנת ציוד שתפקידו לנטר אירועי אבק ואי ביצוע דיגום של אבק על-פי הוראות המשרד. למזלו של הנמל הוא התקין אמצעים חדשים לניטור זיהום אוויר מה שזיכה אותו בהנחה של 40% בגובה הקנס.

נמל חיפה נמל חיפה צילום: בלומברג

 

מדובר למעשה באירועים שנרשמו בסוף ספטמבר ובתחילת אוקטובר 2014, אז בוצעה פריקה מכלי שיט של מטען מוצק בצובר, באופן המנוגד להוראות שניתנו לה, ומבלי להתקין את האמצעים הנדרשים כדי למנוע זיהום אוויר כתוצאה מפיזור האבק. פעולות אלה הובילו לפיזור אבק באופן בלתי סביר והעלו חשש לזיהום הסביבה. עוד אומרים במשרד להגנת הסביבה שנמל חיפה לא התקין מצלמות המחוברות למרכז בקרה, עד למועד שנדרש ממנה, וזאת לצורך ניטור ויזואלי ואלקטרוני של היוצרות אבק.

 

"אנחנו רואים בחומרה כל מעשה שמנוגד לחוק ופוגע באיכות סביבה ובבריאות הציבור. לא נהסס גם בעתיד לפעול בנחישות לאכיפת חוקי הגנת הסביבה נגד כל גורם, חזק וגדול ככל שיהיה. מי שיזהם, ישלם", מסכם השר להגנת הסביבה ח"כ זאב אלקין.

 

מנמל חיפה מסרו בתגובה ש"העיצום על נמל חיפה שהופחת כעת בשיעור של 40% נגע לנושאים טכניים של הצטיידות והערכות התואמות את חוק אוויר נקי, ולא לזיהום אוויר בפועל שאינו מתרחש בנמל שפועל בצורה ירוקה. כל הציוד הנדרש נרכש זה מכבר על ידי הנמל, הציוד המתקדם מסוגו בישראל ובעולם ונמל חיפה עומד בכל הדרישות בשיתוף פעולה מלא עם המשרד להגנת הסביבה שהן בדיונים מקצועיים והן בהחלטה על הפחתת 40% מגובה העיצום, משבח את הנמל על השקעתו ופעילותו למניעת כל פגיעה בסביבה, תוך שגורמי המשרד מציינים שנמל חיפה עבר ״שינוי דרמטי בשנים האחרונות בשמירה על איכות הסביבה. חברת נמל חיפה לומדת את ההחלטה על ההפחתה בשיעור העיצום הכספי ושוקלת כיצד לפעול".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x