$
בארץ

בחירת המחליף לנציב שירות המדינה בידי נתניהו, שצפוי לדרוש לאפשר מינויים פוליטיים נוספים

אחד השמות שהועלו כמחליף אפשרי למשה דיין בתפקיד נציב שירות המדינה הוא רון צור, כיום ראש מטה יישום הרפורמה בנציבות

כתבי כלכליסט 08:4628.12.16

אחד השמות שהועלו כמחליף אפשרי למשה דיין בתפקיד נציב שירות המדינה הוא רון צור, כיום ראש מטה יישום הרפורמה בנציבות. דיין הביא את צור לפני ארבע שנים בהשאלה מהוועדה לאנרגיה אטומית (מה שאפשר לשמור את עלות שכרו של 60 אלף שקל בחודש), לאחר שכיהן שם כסמנכ"ל משאבי אנוש במשך ארבע שנים ולפני כן כראש יחידה. צור, בן 48 וסגן אלוף במילואים, נחשב לאחד המקורבים ביותר לדיין. בשנים האחרונות הוא הוביל את יישום הרפורמה במשרדי הממשלה וקבע את הנהלים השונים, הקים את המדרשה הלאומית לסגל בכיר ועוד.

 

מועמדת נוספת ששמה הועלה כמחליפה אפשרית למשה דיין היא מנכ"לית משרד החינוך מיכל כהן. כהן, בת 51, החלה את הקריירה שלה כמחנכת כיתה, ומשם המשיכה לעלות במדרג התפקידים החינוכי באזור ירושלים, והפכה למנהלת חטיבת ביניים ולמפקחת אזורית. לפני שמונתה למנכ"לית המשרד ב־2013 היא כיהנה בשני תפקידי סמנכ"ל במשרד. היא בוגרת בית הספר הגבוה לניהול בפריז במגמת ניהול במגזר ציבורי, ולפני כן למדה ייעוץ ארגוני למערכות חינוך באוניברסיטת תל־אביב.

 

נציב שירות המדינה משה דיין נציב שירות המדינה משה דיין צילום: אוראל כהן

 

מועמדת נוספת ששמה עלה בהקשר זה היא מנכ"לית משרד המשפטים אמי פלמור. מאז נכנסה לתפקידה כמנכ"לית המשרד, קידמה פלמור העסקת מיעוטים במשרדי הממשלה השונים, בעיקר במשרד המשפטים. בנוסף, היא עמדה בראש הצוות למיגור הגזענות נגד יוצאי אתיופיה, ובעבר עמדה בראש מחלקת החנינות במשרד המשפטים.

 

המינוי של נציב שירות מדינה נתון לשיקולו הכמעט בלעדי של ראש הממשלה בנימין נתניהו. לא יהיה זה הימור פרוע מדי לומר שמחליפו של דיין בתפקיד יצטרך להבטיח לראש הממשלה ואנשיו שלא יטרפד את תוכניותיו להגדלת מספר המינויים הפוליטיים.

 

כתבו: מיקי פלד, ספי קרופסקי ומשה גורלי

בטל שלח
    לכל התגובות
    x