$
בארץ

יפה בן דוד נבחרה למזכ"לית הסתדרות המורים: "לא נהסס לשבות"

בן דוד, שמחליפה את יוסי וסרמן שהועמד לדין, היא האשה הראשונה שנבחרה לתפקיד מאז היווסדה של הסתדרות המורים. הצהירה: "אלפי עובדי הוראה נפגעים בשכרם ובזכויותיהם. לא נהסס להשבית בשל כך את כל מערכת החינוך"

ספי קרופסקי 18:4822.12.16

יפה בן דוד נבחרה הערב (ה') כצפוי לתפקיד מזכ"לית הסתדרות המורים ותחליף את יוסי וסרמן שמסיים 14 שנים בתפקיד לאחר שהוגש נגדו כתב אישום על שוחד וסחיטה באיומים. בן דוד נבחרה במסגרת ועידה שנערכה בהשתתפות מאות צירים מכל רחבי הארץ, והיא האשה הראשונה שנבחרה לתפקיד מאז היווסדה של הסתדרות המורים בשנת 1903.

 

 

 

 

יפה בן דוד, מהיום מזכ"לית הסתדרות המורים. מאיימת בשביתה יפה בן דוד, מהיום מזכ"לית הסתדרות המורים. מאיימת בשביתה

 

בן דוד, בעלת תואר ראשון בחינוך, מכהנת כיו"ר סניף קריית גת של הסתדרות המורים. לפני כחודש היא נבחרה ליו"ר סיעת אמ"י, אחת הסיעות המרכיבות את הסתדרות המורים.

 

עם בחירתה הבטיחה להגן על המורים וציינה כי "אלפי עובדי הוראה נפגעים בשכרם ובזכויותיהם. לא נהסס להשבית בשל כך את כל מערכת החינוך. זכותו של כל עובד הוראה לתשלום שכרו המלא ולהבטחת קיומו בכבוד, אינה נופלת מזכותם של שאר אזרחי ישראל השולחים את ילדיהם לבתי הספר".

 

קודמה בתפקיד יוסי וסרמן התפטר מתפקידו לפני שבועיים, יום לאחר שהוגש נגדו כתב אישום. זאת לאחר שגברו הקולות בתוך הסתדרות המורים שקראו לו לסיים את תפקידו לאחר כ-14 שנה.

 

וסרמן הואשם בלקיחת שוחד, סחיטה באיומים, מרמה והפרת אמונים, פגיעה בפרטיות, שיבוש מהלכי משפט והטרדת עד. כתבי אישום נוספים הוגשו נגד יוסף אפרת, יו"ר אגף התרבות ויו"ר ארגון המורים לחינוך גופני ובתו, ליאת כהן הנאשמים בסחיטה באיומים שהביאה לידי מעשה וקשירת קשר לביצוע פשע. אפרת גם נאשם בשיבוש מהלכי משפט והטרדת עד. ברמיזה מסוימת לאופן שבו סיים קודמה בתפקיד את כהונתו, הבטיחה בן דוד לאחר היבחרה כי תנהג בשקיפות ולפעול למען עובדי ההוראה.

 

יוסי וסרמן. מואשם בלקיחת שוחד יוסי וסרמן. מואשם בלקיחת שוחד צילום: חיים צח

בטל שלח
    לכל התגובות
    x