$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

עידן עופר חוזר לאנרגיה מתחדשת ולוקח לערבה פאוור את המנכ"ל

המנכ"ל היוצא ערן ליטבק יקים בישראל את פעילות האנרגיה הירוקה של קנון, שעתידה להתמודד במכרזי רשות החשמל להקמת מערכות סולאריות קרקעיות

ליאור גוטמן 08:3422.12.16

מנכ"ל ערבה פאוור היוצא ערן ליטבק התמנה למנהל פעילות האנרגיה הירוקה של חברת קנון, שבשליטת עידן עופר, וצפוי להיכנס לתפקיד בשבוע הבא - כך נודע ל"כלכליסט".

 

 

 

ליטבק כיהן שנתיים כמנכ"ל החברה, אחת מענקיות האנרגיה הסולארית והראשונה להפעיל את השדה הסולארי הבינוני הראשון בישראל, עוד בספטמבר 2011, בהספק של כ־5 מגה־ואט.

 

ליטבק אמור להקים פעילות חדשה של אנרגיות מתחדשות בקנון, שתכונס בשלב זה תחת IC POWER, זרוע האנרגיה של החברה. תחום ייצור החשמל אינו זר ל־IC POWER, שפועלת כיום ביותר מעשר מדינות שונות, ובעיקר בדרום אמריקה, שם היא מתפעלת תחנות כוח קונבנציונליות וירוקות בהספק כולל של כ־4,000 מגה־ואט, היקף ייצור ששקול לכשליש מזה של חברת החשמל. 

עידן עופר. מתכוון לייצר חשמל גם מאנרגיית רוח עידן עופר. מתכוון לייצר חשמל גם מאנרגיית רוח צילום: בלומברג

 

בישראל פעילה החברה בתחום ייצור החשמל הקונבנציונלי: היא מחזיקה תחנת כוח פרטית במישור רותם בהספק של כ־440 מגה־ואט ומקימה תחנה במפעלי נייר חדרה בהספק של כ־110 מגה־ואט.

 

אין זו הפעם הראשונה שעידן עופר משקיע באנרגיה ירוקה. בעבר החברה לישראל, שהוא החזיק בכ־50% ממנה, השקיעה באנרגיות מתחדשות באמצעות חברת IC GREEN בכוונה להפיק דלקים סינתטיים מפסולת אורגנית. נוסף על כך החזיקה החברה ברישיון להקמת שדה תרמו־סולארי בנגב, שלא יצא אל הפועל.

 

לרוע מזלה של IC POWER, היא נכנסת לשוק שמובילות כמה שחקניות ותיקות ובעלות כיסים עמוקים, לרבות EDF־IN, אנרג'יקס, אנלייט ושיכון ובינוי. בחברה יצטרכו לעמוד ביעד המכסות החדש שהציבה המדינה: ייצור החשמל הסולארי בשלב הראשון הוא כ־600 מגה־ואט עם הגבלות ריכוזיות; חברה בודדת לא תפעיל יותר מ־70 מגה־ואט בכל שדה קרקעי בודד. הפרויקטים אמורים לקום בשיתוף מינהל מקרקעי ישראל, ויו"ר רשות החשמל הצליח להוריד את עלות הקרקע מ־40 אלף שקל לדונם ל־20 אלף שקל.

 

על פי התוכנית העסקית, ליטבק אמור לצרף את IC POWER כמתמודדת בכירה במכרזי רשות החשמל שפורסמו השבוע להקמת מערכות סולאריות קרקעיות. מאוחר יותר תיכנס החברה גם לייצור חשמל מאנרגיית רוח. השלב הסופי הוא שפעילות האנרגיה הירוקה תהפוך לחברה־בת של IC POWER ותהיה שחקנית מובילה בארץ ובעולם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x