$
בארץ

אלכס חפץ מונה לממלא מקום מנכ"ל קרן קיימת לישראל

חפץ, שמנהל ב-11 השנים האחרונות את החברה-הבת של קק"ל הימנותא, יחליף את מאיר שפיגלר שיסיים את תפקידו בחודש הקרוב. קק"ל הקימה ועדת איתור למנכ"ל קבוע

שחר אילן 22:0920.12.16

הנהלת קרן קיימת לישראל (קק"ל) החליטה על מינויו של אלכס חפץ, שמכהן כמנכ"ל חברת הנדל"ן של הקרן הימנותא, לממלא מקום מנכ"ל קק"ל. חפץ יחליף את מאיר שפיגלר. ההחלטה על המינוי התקבלה חרף הקמתה של ועדת איתור מטעם קק"ל לאיתור מנכ"ל קבוע. יו"ר קק"ל דני עטר אמר היום כי "לא מסמנים מועמד. איתור המנכ"ל הקבוע יכול לקחת מספר חודשים. לקחנו מישהו בכיר במערכת למילוי התפקיד לפרק זמן מוגבל. חפץ קיבל התחייבות שבסיום מילוי המקום הוא יחזור לתפקידו בהימנותא".

 

חפץ משמש כמנכ"ל הימנותא וכמנהל מכלול המקרקעין והנכסים של קק"ל ב־11 השנים האחרונות. לפני כן שימש כמנכ"ל מנהלת הנדל"ן של החשב הכללי במשרד האוצר וכחבר במועצת רשות מקרקעי ישראל (רמ"י). לחפץ יש תואר ראשון בשמאות מקרקעין וניהול נכסים מאוניברסיטת תל אביב והוא בוגר התוכנית למנהלים בכירים במנהל עסקים AMP של אוניברסיטת הארווארד.

 צילום: אוראל כהן

 

חפץ יחל לכהן ב־1 בינואר. רשמית, שפיגלר אמור לסיים את תפקידו ב־31 בינואר, אך מינויו של חפץ נוטל משפיגלר את סמכויותיו. על כך אמר עטר כי "מדובר בתקופת חפיפה שנהוגה בכל חברה שבה יש ניהול תקין".

 

שפיגלר התפטר באוקטובר בעקבות חילוקי דעות קשים עם עטר והדירקטוריון. הדירקטורים שפעלו נגדו העלו טענות לפיהן שפיגלר סייע להחלשת שומרי הסף של הארגון, לא קידם נהלים וסוגיות ארגוניות במשך 3.5 שנים, ולא טיפל בקריטריונים ואמות מידה לחלוקת כספים. לפי הסכם הפרישה, שפיגלר יקבל שכר במשך שנה. שכרו החודשי עומד על 40 אלף שקל. כלומר, עלות הסכם הפרישה מסתכמת ב־650 אלף.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x