$
בארץ

נפתחה בדיקה נגד סלומינסקי: "אני מחבק ללא כוונה מינית"

באישור היועמ"ש, פתחה המשטרה בבדיקת העדויות נגד חבר הכנסת מהבית היהודי שנטען כי הטריד מינית. סלומינסקי אמר כי הוא אינו יודע מי המתלוננות נגדו והתנצל: "אני איש לבבי, שאוחז מרפק ללא כוונה מינית או רומנטית"

ynet 20:1015.12.16
חבר הכנסת שנטען כי הטריד מינית מתנצל ואומר כי הוא "מחבק ולוחץ יד או אוחז מרפק, ללא שום כוונה מינית" - והמשטרה פתחה בבדיקת הטענות נגדו. באישור היועץ המשפטי לממשלה, פתחה המשטרה בבדיקת התלונות נגד חבר הכנסת ניסן סלומינסקי מהבית היהודי.

 

בהודעה רשמית שפרסם הערב (יום ה') סלומינסקי, הוא אמר: "אני משמש כמשרת ציבור למעלה מ-40 שנה. במהלך 40 שנות פעילותי פגשתי וסייעתי לעשרות אלפי נשים וגברים. אני מוכר בקהילות רבות כאדם שתמיד נכון לסייע, בכל שעה ביממה, וכאיש חם ולבבי וכמקובל בפוליטיקה הישראלית אני מחבק ולוחץ יד או אוחז מרפק, ללא שום כוונה מינית, רומנטית או פוגענית".

חבר הכנסת ניסן סלומינסקי חבר הכנסת ניסן סלומינסקי צילום: אוהד צויגנברג

 

סלומינסקי ציין בנוסף: "נודע לי מגורמים שונים כי הובא בפניהם מידע מנשים מכובדות ששמעו מנשים אחרות על כך שנפגעו ממני. אני מאוד כואב ומצטער על כך. מעולם לא התכוונתי לפגוע באישה או איש ואם אישה כלשהי נעלבה, נפגעה או חשה אי נוחות כתוצאה מהתנהגותי, הרי שאני מתנצל על כך והייתי מתנצל אף בפניה מעומק לבי לו ידעתי מי היא. היות ואיני יודע במי מדובר, הרי שעצם המחשבה שנוצרה פגיעה כלשהי מסבה לי צער וכאב עמוק וביקשתי שמסר זה יועבר במלוא כנותו ועוצמתו למי שחשה נפגעת".

 

מוקדם יותר הוא שוחח עם יו"ר המפלגה נפתלי בנט, שאמר לאחר מכן כי "היה ויוגשו תלונות לרשויות החוק והן יתבררו כנכונות, סלומינסקי לא יוכל להמשיך לכהן בתפקידו כחבר כנסת מטעם הבית היהודי". בנט ביקש מכל מי שנפגעה לגשת לרשויות החוק ולהגיש תלונה.

 

הבוקר נחשף כי סלומינסקי הוא חבר הכנסת מהבית היהודי שנטען כי הטריד מינית, ומאוחר יותר הוא פרסם הודעה שבה הבהיר כי אין בכוונתו להתפטר מהכנסת. מטעמו נמסר כי הוא "מעולם לא הטריד נשים. מפגישה עם הרבנים הבין שייתכן שהתנהלותו הלבבית הידועה כלפי כל אדם, באשר הוא, התפרשה לעיתים באופן אחר ועל כך הוא מצר. ח"כ סלומינסקי משרת את הציבור כ-40 שנה, כולל בכנסת, וימשיך לעשות זאת".

 

עם זאת, יו"ר סיעת הבית היהודי, ח"כ שולי מועלם-רפאלי, אמרה כי "אין מנוס מכך שניסן ישעה עצמו מפעילות בכנסת כדי שייעשה בירור. בעיניי אין מקום למטרידים בהנהגה הציבורית".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x