$
בארץ

מנכ"ל קק"ל הגיש מועמדות לתפקיד מנכ"ל ביטוח לאומי

ל"כלכליסט" נודע שמאיר שפיגלר, שיעזוב את קק"ל עד ינואר, הגיש מועמדות לתפקיד. פרישתו על רקע סכסוך עם ועד עובדי הארגון תקשה על שר הרווחה למנותו

מיקי פלד 07:0815.12.16

מנכ"ל קק"ל מאיר שפיגלר הגיש מועמדות לתפקיד מנכ"ל הביטוח הלאומי, כך נודע ל"כלכליסט". שפיגלר יפרוש מקק"ל עד סוף ינואר לאחר כמעט 4 שנים בתפקיד, בין השאר לאחר סכסוך עם ועד העובדים של הארגון. על התפקיד עשויה להתמודד גם האלופה במיל' אורנה ברביבאי, לשעבר ראש אכ"א.

 

השאלה היא האם הסכסוך המתוקשר של שפיגלר עם ועד עובדי קק"ל ימנע משר העבודה והרווחה חיים כץ, למנות אותו לתפקיד. כץ, שהיה עד לפני שנתיים היו"ר של ועד העובדים של התעשייה האווירית, מקורב מאוד לוועדי העובדים במגזר הציבורי. שיקול זה עשוי להיות מה שימנע משפיגלר את התפקיד.

 

באוקטובר החליט דירקטוריון קק"ל על הקמת ועדה בראשות היו"ר דני עטר, שתבדוק את ההתנהלות של שפיגלר. כמה מהדירקטורים בקק"ל טענו כי הוא לא טיפל כראוי בקריטריונים לחלוקת כספי הארגון ואישר קליטה של עובדים רבים אליו ללא מכרזים.

שפיגלר הוא לא היחיד שמתמודד על תפקיד מנכ"ל ביטוח לאומי. לפי ההערכות, גם ראש אכ"א לשעבר, האלופה במיל' אורנה ברביבאי, עשויה לזכות בו שפיגלר הוא לא היחיד שמתמודד על תפקיד מנכ"ל ביטוח לאומי. לפי ההערכות, גם ראש אכ"א לשעבר, האלופה במיל' אורנה ברביבאי, עשויה לזכות בו

 

המנכ"ל המכהן של המוסד לביטוח לאומי, פרופ' משה מור יוסף, סיים את הקדנציה שלו לפני כחצי שנה. ועדת האיתור שקמה כדי למצוא מחליף למור יוסף נמצאת אינה פעילה כרגע, לאחר שמנכ"ל משרד העבודה והרווחה המשמש גם כיו"ר הוועדה, אליעזר יבלון, נפטר במפתיע ביום שישי האחרון. ממלאת המקום שלו במשרד העבודה והרווחה, אלין אלול, צפויה לכנס בקרוב את הוועדה מחדש.

 

מנכ"ל הביטוח הלאומי הוא נחשב לתפקיד בכיר מאוד, אך השפעתו בפועל על מדיניות הרווחה היא לא גדולה. כך למשל, המנכ"ל לא קובע את גובה הקצבאות שניתנות לציבור ולא את דמי הביטוח הלאומי שגובה המוסד לצורך מימון הקצבאות. עיקר תפקידו של מנכ"ל הביטוח הלאומי הוא בניהול השוטף של המוסד הענק, דאגה לשיפור השירות לאזרח ולהגדלת מיצוי הזכויות של הציבור. שפיגלר מסר ל"כלכליסט" בתגובה כי "בנושאים אלה יש לפנות למשרד הרווחה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x