$
בארץ

מועצת המים תדון מחר בהורדת תעריף המים ב-14% בתחילת 2017

אם יושלם התיקון לחוק המים, יירד תעריף המים הבסיסי מ-7.7 שקל לקוב ל-6.6 שקל לקוב, לפני חג פורים הקרוב

ליאור גוטמן 19:1314.12.16
משרד האנרגיה הודיע הערב (ד') שמועצת רשות המים תדון מחר (ה') במהלך המשלים לתיקון חוק המים. מדובר בתיקון שאמור להוביל בעקרון להורדת תעריף המים הבסיסי ב-14%, עם כוונה ליישם את המהלך כבר בתחילת שנה הבאה. במידה והמהלך יושלם, תעריף המים הבסיסי ירד מכ-7.7 שקל לקוב כיום לסביבות 6.6 שקל לקוב כבר עד חג פורים הקרוב.

 

את התיקון מקדם שר האנרגיה, ד"ר יובל שטייניץ, יחד עם יו"ר ועדת הפנים והגנת הסביבה ח"כ דוד אמסלם. התיקון המדובר נולד למעשה בדרישות קואליציוניות של שר הפנים אריה דרעי להוזיל את תעריפי המים והתחבורה הציבורית בגובה המע"מ, כאשר המהלך אושר בתחילת השנה.

ברז מים ברז מים צילום: שאטרסטוק

 

אולם, יישום המהלך בפועל כלל רק הוזלה בתעריפי התחבורה הציבורית. במאי האחרון אמר יו"ר רשות המים היוצא אלכס קושניר שניתן להוזיל את תעריפי המים, אם הממשלה תאשר הצעת חוק הקשורה להיטלי המים שמשלמות הרשויות המקומיות.

 

מדובר בביטול היטל הפקת מים, המקביל לתמלוגים שהגוף המפיק (רשות מקומית או חקלאי) משלם למדינה. מדובר בכ־350 מיליון שקל לשנה שאמורים לעבור לטובת שימוש רשות המים, אך כיום עוברים קודם דרך קופת האוצר, שלא העביר עד היום את הסכומים במלואם לרשות המים. עודפים אלו הצטברו למעשה בקופת האוצר ורק עכשיו הם חוזרים לכיסו של האזרח לא לפני שוועדה ציבורית (ועדת בלניקוב) המליצה על צעד דומה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x