$
בארץ

צפו: ח"כ טרכטנברג נכנס לכנסת בגופיה בתמיכה במחאת החצאיות

זאת לאחר שמשמר הכנסת מנע את כניסתן של 6 יועצות פרלמנטריות בגלל אורך החצאית שלהן. מבקר המדינה הציע בתגובה שהעוזרות יגיעו עם חצאיות עם מכפלות שיוכלו להוריד בשעת הצורך

שחר אילן ומיקי פלד 10:5814.12.16

משמר הכנסת מנע מהבוקר את כניסתן של 6 יועצות פרלמנטריות למשכן הכנסת בגלל אורך החצאית. זאת בטענה שקוד הלבוש החדש שהנהיג מנכ"ל הכנסת אלברט סחרוביץ' מחייב זאת. בין העוזרות שלוש יועצות של יו"ר הוועדה לביקורת המדינה קארין אלהרר. אלהרר וח"כ יעל גרמן מ"יש עתיד" הגיעו לשער וניסו לאפשר לעוזרות שלהן להכנס לשווא. כתוצאה מכך התעכבה ישיבת הוועדה במשך חצי שעה. מבקר המדינה הציע בתגובה שהעוזרות יגיעו עם חצאיות עם מכפלות שיוכלו להוריד בשעת הצורך. כן הציע שיקבעו אחוזי אורך חצאית מאורך הרגל.

 

במחאה על עיכוב היועצות פשט ח"כ פרופ' מנואל טרכטנברג (המחנה הציוני) את החולצה שלו בשער הכנסת ונשאר בגופיה. יו"ר האופוזיציה בוז'י הרצוג קרא בטוויטר ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין "להתערב מיידית, לפתוח את השער ולשים סוף למחזה האבסורד. הכנסת צריכה לחזור לעבוד".

 

 


 

הדוברת של אלהרר, ג'ודין חזן, סיפרה שנאמר לה שהחצאית שלה קצרה בחמישה סנטימטר. עוזרות פרלמנטריות נוספות סיפרו, שנכנסו בעבר עם אותם בגדים למשכן.

 

העוזרות הפרלמנטריות בשער הכנסת העוזרות הפרלמנטריות בשער הכנסת

 

יו"ר הוועדה לענייני ביקורת המדינה ח"כ קארין אלהרר אמרה כי "מי שצריך להתנצל על האיחור בפתיחת הישיבה הם היו"ר ומנכ"ל הכנסת שמעכבים בכנסת יועצות בכנסת".

 

בתוך כך, מחאת החצאיות מתפשטת גם לעוזרים הפרלמנטריים שכמה מהם החליטו להגיע לשער הכנסת בחצאית במחאה על עיכוב העמיתות שלהם בשער. הדובר של "כ קסניה סבטלובה מהמחנה הציוני שי גל אמר ש"מדובר בסולידריות. לא ניתן להפוך את הכנסת לפרלמנט האיראני". גל הבטיח שהמחאה תמשך בשבוע הבא, מה שיכול להקשות מאוד על פעילות הכנסת בתקופת אישור חוק ההסדרים והתקציב.

 

מהכנסת נמסר בתגובה ש"האירוע הבוקר הוא לא יותר מפרובוקציה מתוכננת שאינה מכבדת איש. למרות זאת, בניגוד לטענות ופרסומים שונים, למעט עוזרת פרלמנטרית אחת, לא נמנעה הבוקר אף כניסה של אף יועצת פרלמנטרית לכנסת. נשות ואנשי משמר הכנסת בכניסה עושים מלאכתם נאמנה על פי קוד לבוש הנהוג בכנסת מזה שנים, ושומרים על מכובדות בכניסה למשכן ועל כבוד הכנסת".

 

ח"כ שלי יחימוביץ, מסרה בתגובה, "בפתח הכנסת עומדות 9 עוזרות פרלמנטריות, נשים משכילות חכמות וחרוצות שהגיעו באותן בגדים שהן מגיעות מדי יום לעבודתן ונעצרו בפתח הכנסת בשל חוסר צניעות או קוד לבוש שמוחל רק על נשים. אני 10 שנים ואף פעם לא היה טירוף כמו שאוחז בכנסת בימים האחרונים.

 

"נשות משמר הכנסת הולכות במיני במסגרת המדים שלהן וחירות האישה על גופה ונפשה כוללת גם את חירות הנשים להתלבש איך שהן רוצות. זה חלק מהליברליזם ואני מרגישה מובכת שאני בכלל צריכה לדבר על זה. לפרקים אני חושבת שאפשר לנוח לרגע מהדיון הפמיניסטי אבל מתברר שאי אפשר לנוח".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x