$
בארץ

מסתמנת פשרה בעניין התאגיד: השידורים יתחילו באפריל, קליטת העובדים מבחוץ תיעצר

מחר צפויה המדינה להגיע לבג"ץ ולהשיב על העתירה נגד דחיית שידורי התאגיד; לפי הפשרה המסתמנת, במקום עובדים מבחוץ - יקלוט התאגיד עובדים מרשות השידור

עמרי מילמן 20:0711.12.16

רגע האמת של התאגיד מתקרב. מחר צפויה המדינה להגיע לבג"ץ ולהשיב על העתירה נגד דחיית שידורי התאגיד. זאת לאחר שביום חמישי האחרון ביקשו דחייה של מספר ימים נוספים בהיעדר הסכמות בין רה"מ לשר האוצר.

 

בדיונים שהתקיימו היום בין הצוותים המקצועיים נרשמו ניצנים ראשונים של נכונות לפשרה כאשר על הפרק מתווה שיאפשר לתאגיד להתחיל לפעול בחודש אפריל, עצירה כמעט לחלוטין מרגע זה ואילך של קליטת עובדים מבחוץ לטובת קליטה מאסיבית של עובדי רשות השידור. כמו כן ייתכנו שינויים נוספים בעיקר בהיבטים רגולטוריים ולהיבטי הפיקוח על התנהלות התאגיד, כולל ההתנהלות הפיננסית שלו.

 

למרות ניצני הפשרה הראשונים, עדיין מדובר בסוגיה מורכבת לשני האישים כך שלא מן הנמנע שהמדינה תבקש מבג"ץ שהות נוספת כדי להגיע להסכמות סופיות. ביום רביעי האחרון התקיימה פגישה מתוחה מאוד בין רה"מ ליועצים המשפטיים בה הבהירו לו האחרונים כי יתקשו להגן בבג"ץ על סגירת התאגיד המנוגדת לחוק שנחקק בנושא. על פי השינוי האחרון לחוק אמור התאגיד לקום באפריל, אלא אם כן יודיע קודם לכן לשרים על מוכנות לעלייה לשידור כבר בינואר. עם זאת, כל הצדדים מסכימים כי עלייה לאוויר בינואר איננה ריאלית בין היתר מכיוון שיש שורה של מינויים ומכרזים שיבשילו רק במהלך חודש ינואר ולכן תשובת מדינה לבג"ץ ובה התחייבות לעלייה לשידורים באפריל עשויה להספיק מהבחינה המשפטית. 
בטל שלח
    לכל התגובות
    x