$
בארץ

עד סוף שנת 2017: כ-300 משרות יקוצצו בקק"ל

כך החליט הדירקטוריון; מדובר בשליש מעובדי הקרן שעבודתם תסתיים כחלק מתהליך של התייעלות ויצירת מבנה ארגוני חדש, שיכלול את פירוק מינהל פיתוח הקרקע וצעדים נוספים

שחר אילן 15:5609.12.16

דירקטוריון קק"ל החליט אתמול (ה') לקצץ כשליש מעובדי הקרן, כ-300 מתוך 920 עובדים. זאת, במסגרת הליך התייעלות ויצירת מבנה ארגוני חדש, שמבוסס על דו"ח שהכינה חברת "מטריקס".

 

במסגרת ההליך הכוונה היא לפרק את אחד הגופים המרכזיים של הקרן, מינהל פיתוח הקרקע. בין העובדים שנשקל סיום עבודתם: פקידי היערות שהם הסמכות המאשרת כריתת עצים בישראל שתעבור למשרד החקלאות. כן תפסיק הקרן להפעיל ציוד מכני כבד בעצמה.

 

דני עטר דני עטר צילום: עמית שעל

 

יו"ר הקרן דני עטר מעריך שתהליך הפרישה יארך עד סוף 2017. בשלב הראשון, ועדת הדירקטוריון תבדוק את המלצות חברת מטריקס. אחר כך צפוי משא ומתן עם ועד העובדים, והוא יחל כשברקע הבחירות הצפויות להסתדרות. ההערכה היא שתנאי הפרישה שיוצעו לעובדים יהיו נדיבים. ניתן להבין זאת גם מדברי עטר ש"אני מאמין שנגיע להבנות על תנאי הפרישה".

 

המשמעות של ההחלטה היא העברת חלק מתפקודי הקק"ל במכרזים לקבלנים. עטר מסר בתגובה, כי "דברים שלא נוכל לעשות ייצאו למכרז".

 

עדיין לא ברור מה יעלה בגורל צוותי לוחמי האש המפעילים 30 כבאיות של הקרן. עטר מינה צוות חקירה לבדיקת תפקוד מערך הכבאות, ולדבריו, "התגלו פערים גדולים בהכשרת לוחמי האש של קק"ל לעומת אלה של מערך הכבאות. לא אסכים שהכבאים שלנו יסכנו חיים". שתי האפשרויות הן שלוחמי האש של קק"ל יקבלו הכשרה זהה לזו של אלה של מערך הכבאות או שרשות הכבאות וההצלה תיקח את האחריות לשריפות ביערות קק"ל והקרן הקיימת תשתתף במימון הפעילות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x