$
בארץ

יום לאחר כתב האישום: מזכ"ל הסתדרות המורים מתפטר

יוסי וסרמן חשוד בלקיחת שוחד וסחיטה באיומים. במכתב לקוני שהוציא הודיע כי ב-22 החודש תתקיים ישיבה של סיעות ההסתדרות שבה יודיע רשמית על סיום תפקידו

ספי קרופסקי 18:4608.12.16
מזכ"ל הסתדרות המורים יוסי וסרמן הודיע היום (ה') על התפטרותו, יום לאחר שהוגש נגדו כתב אישום בגין לקיחת שוחד וסחיטה באיומים. ביממה האחרונה גברו הקולות בתוך הסתדרות המורים שקראו לווסרמן לסיים את תפקידו לאחר כ-14 שנה.

 

 

 

במכתב לקוני שהוציא מוקדם יותר היום הודיע כי ב-22 החודש תתקיים ישיבה של סיעות ההסתדרות שבה יודיע רשמית על סיום תפקידו. עד לקיום הישיבה צפויה להתגבש רשימת המועמדים להחליפו.

 

אתמול הגישה פרקליטות מחוז ת"א (פלילי) כתב אישום לבית המשפט המחוזי נגד וסרמן בגין לקיחת שוחד, סחיטה באיומים, מרמה והפרת אמונים, פגיעה בפרטיות, שיבוש מהלכי משפט והטרדת עד. כתבי אישום נוספים הוגשו נגד יוסף אפרת, יו"ר אגף התרבות ויו"ר ארגון המורים לחינוך גופני ובתו, ליאת כהן הנאשמים בסחיטה באיומים שהביאה לידי מעשה וקשירת קשר לביצוע פשע. אפרת גם נאשם בשיבוש מהלכי משפט והטרדת עד.

 

יוסי וסרמן מזכ"ל הסתדרות המורים יוסי וסרמן מזכ"ל הסתדרות המורים צילום: יעל צור

 

על פי כתב האישום, בשנת 2002, וסרמן נבחר לתפקיד מזכ"ל הסתדרות המורים בישראל. לפני בחירתו לתפקיד זה, שימש כיו"ר אגף הכספים, תפקיד בו המשיך לשמש גם לאחר בחירתו למזכ"ל, באופן שאפשר לו להחליט, לאשר ולהוציא לפועל כל החלטה על הוצאה תקציבית, ללא פיקוח מהותי. כפל תפקידים זה העצים את כוחו המנהלי והפוליטי עד כדי שליטה מלאה ויכולת להשפיע על כל החלטה שתתקבל במוסדות ההסתדרות וגופים אחרים שבשליטתה. שליטה זו אפשרה לווסרמן להשפיע על קבלת החלטות בנוגע להסתדרות המורים ולו באופן אישי, כשהוא מצוי בניגוד עניינים בין תפקידיו בהסתדרות לאינטרסים האישיים שלו, תוך דחיקת טובת ההסתדרות באופן התואם את האינטרסים שלו.

 

במקרה אחד, וסרמן החליט לנצל את כוחו ושליטתו בהסתדרות המורים ולדרוש טובות הנאה מסוכנת נסיעות, בטי דהאן, בעד פעולות הקשורות בתפקידו כמזכ"ל הסתדרות המורים. הוא קיבל ממנה שוחד ובתמורה דאג לנתב אליה עבודות של הסתדרות המורים. וכשהיא דרשה ממנו לקבל את כספה בחזרה הוא סחט אותה באיומים במטרה להשיב לה תשלום חלקי בלבד מחובותיו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x