$
משפט

יזמת הנדל"ן לירז רז שהואשמה בעקיצת משקיעי נדל"ן ב-2.6 מיליון ש' הורשעה במסגרת הסדר טיעון

בעלת חברת "כאן גרים" הודתה בעבירות שיוחסו לה: קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף, הלבנת הון. עונשה ייקבע לאחר תסקיר של שירות המבחן

נעמי צורף ותומר גנון 17:2304.12.16

יזמת הנדל"ן לירז רז הורשעה במסגרת הסדר טיעון בעבירות של קבלת דבר במירמה בנסיבות מחמירות, זיוף והלבנת הון. הסדר הטיעון הוא פתוח ולא כולל הסכמה על העונש. הסדר הטיעון הוא פתוח ולא כולל הסכמה על העונש. עונשה של רז יקבע בהמשך לאחר תסקיר של שירות המבחן.

 

בחודש יוני האחרון הגישה פרקליטות מחוז ת"א (פלילי) לבית המשפט המחוזי בת"א כתב אישום נגד יזמת הנדל"ן העיוורת לירז רז, בעלת חברת "כאן גרים", על עוקץ משקיעים ובמקביל, ביקשה הפרקליטות מבית המשפט לעצור את רז עד תום ההליכים נגדה.

 

רז, שנמצאת כעת במעצר בכלא נווה תרצה, הובאה הבוקר לדיון באמצעות שירות בתי הסוהר והודתה כי ביצעה עוקץ במשקיעים בגובה 2.6 מיליון שקל ובעבירות שיוחסו לה על פי כתב האישום המתוקן: קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף, הלבנת הון.

 

על פי כתב האישום המקורי, שהוגש על ידי עו"ד צלי פלג מהפרקליטות, רז הפעילה תכנית הונאה מתוחכמת, שיטתית וארוכת טווח כלפי אנשים עמם קשרה יחסי ידידות, תוך שהיא מנצלת את היותה עיוורת על מנת לרכוש את אמונם.

 

 

לירז רז לירז רז צילום: שאול גולן

 

 צילום: bigstock

 

רז, כך נטען, הציגה בפני המתלוננים מצגי שווא שקריים, בין היתר שהיא אשת עסקים בעלת חברה מצליחה בתחום הנדל"ן, שהיא עובדת ברשות מקרקעי ישראל, שהיא שמאית מקרקעין מורשית, שהיא בעלת היתר מיוחד להגשת הצעות במכרזים המפורסמים ע"י כונס הנכסים הרשמי ובעלת קשרים עסקיים ענפים. בהסתמך על מצגים אלו, קיבלה מקורבנותיה במרמה סכומי כסף בעבור הגשת הצעותיהם במכרזים שבדתה לרכישת דירות בת"א ובאזור המרכז, ועסקאות רכישה ושותפות פיקטיביות בקרקעות בהיקף העולה על 3 מיליון שקלים.

 

רז, כך נטען, פעלה בדרכים מתוחכמות כדי לרכוש את אמונם של המתלוננים, ללכדם ברשת מעשי ההונאה ולמנוע מהם לבדוק את מצגי השווא שהציגה בפניהם. כך, בין היתר, קיימה רז את פגישותיה בבנייני משרדים יוקרתיים במרכז תל אביב, השתמשה ברכב מפואר, נהוג על ידי נהג, כשלצידה עוזרת אישית וקיימה שיחות טלפון רבות שנחזו לשיחות עסקיות חשובות.

 

בין היתר, נטען, היא שלחה למתלוננים נגדה מכתבים שזייפה, הנחזים להיות כתובים על נייר מכתבים של כונס הנכסים הרשמי של מדינת ישראל, ומטעמו, וכן החתימה את המתלוננים על חוזים כוזבים לרכישת נכסי מקרקעין, לשותפות עסקית או להצעת הצעות במכרזים בדויים. במטרה למנוע מהמתלוננים לבדוק באופן עצמאי את מצגי השווא, היא חייבה אותם בהסכמי סודיות.

 

בנוסף נטען כי רז לא דיווחה כחוק על הכנסותיה, או הכנסות החברה שבבעלותה, בשנים 2012-2015. כמו כן, רז ביצעה את העבירות המיוחסות לה שעה שהייתה תחת צו כינוס נכסים ונמנעה מלדווח על פעילותה העסקית ועל הכנסותיה למנהל הממונה אשר מונה לה מתוקף צו הכינוס, עו"ד ליאור מזור.

 

בא כוחה של רז, עו"ד עמית בר מסר בתגובה: "מרשתי מצטערת על מעשיה ולוקחת אחריות מלאה עליהם. היא משקיעה את כל מאמציה כדי להחזיר את הכספים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x